İstanbul Maratonu basına tanıtıldı...
 Kadir Toprakkaya

İstanbul Maratonu basına tanıtıldı…

İstanbul Maratonu basına tanıtıldı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Bu yıl 35. kez gerçekleştirilecek olan Vodafone İstanbul Maratonu’nun tanıtım toplantısı yapıldı.

Sarayburnu’nda bulunan Sepetçiler Kasrı’nda gerçekleştirilen basın toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Vekili Gökhan Öğüt ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin ile davetliler hazır bulundu.

Tarihin çeyiz sandığı olarak adlandırdıkları İstanbul’un, güzelliklerinin yanı sıra düzenlenen organizasyonlarla da dikkat çekmesi için çalıştıklarını kaydeden Başkan Topbaş; “Günümüz dünyasında şehirler, kendilerini daha fazla hissettirmek için çalışmalar yapmaktalar. Dünyada hiçbir şehre nasip olmayan coğrafi konumu itibariyle, kendimizin farklı bir konuma gelmesi için çalışmalarımızı hızlandırdık” diye konuştu.

İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLDİ…

“Vodefone Avrasya Maratonu” adıyla geçtiğimiz yıl 34. kez düzenledikleri yarışta isim değişikliğine gidildiğini aktaran Başkan Topbaş; “Adıyla hep İstanbul akla gelsin diye, bu yıl 35. kez düzenlenecek olan organizasyonun ismini Vodafone İstanbul Maratonu olarak değiştirdik. İstanbul Maratonu, artık dünyada bir gündem oluşturacak ve yakından takip edilecek. Dünyanın en saygın, en iyi takip edilen, başarılı atletlerin yanı sıra dünyada meraklılarının da izlemek için geleceği önemli bir etkinlik olacak” ifadelerini kullandı.

SEÇKİN SPORCULAR GELSİN DİYE ÖDÜLLER YÜKSELTİLDİ…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi`nin bu organizasyona önemli fedakârlıklarda bulunduğunu aktaran Kadir Topbaş, şunları söyledi: “Seçkin sporcular gelsin diye ödülleri yükselttik. Türk sporcularımızı teşvik etmek için ayrı bir ödül sistemi uyguladık. Bu tip organizasyonlar, kent ekonomilerine önemli katkılar sunuyor. Şehir yönetimleri, bu tip organizasyonların getirilerini de değerlendirmektedirler. Nüfus olarak Avrupa`nın 23 ülkesinden büyük bir kentte yaşıyoruz ve şehrimizin 8.500 yıllık mazisi var. Şehrimizin hak ettiği nokta çok daha farklıdır. Vodafone Avrasya Maratonu’nda 17 Kasım Pazar günü birlikte olacağız.”

GÖĞÜS NUMARALARINI ALDILAR…

Toplantının son bölümünde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve katılımcı bazı isimler göğüs numaralarını aldı. Göğüs numarasının kaç olmasını davetlilere danışan Topbaş, 34 göğüs numarasında karar verirken; Gökhan Öğüt 542 göğüs numarasını, Alpaslan Baki Ertekin de 52 göğüs numarasını aldı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir