İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna 105 dakikada geçilecek
 Kadir Toprakkaya

İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna 105 dakikada geçilecek

İstanbul’un bir ucundan diğer ucuna 105 dakikada geçilecek
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her sayısı ile gündem yaratarak Kadıköy ve Anadolu Yakası için önemli bir konuyu sayfalarına “kapak dosyası” olarak taşıyan dergi, bu sayısında İstanbul ve ulaşım sistemindeki bir başka mucizenin haberine yer verdi. Banliyö hatlarının iyileştirilme projesi kapsamında, Cumhuriyet tarihinin en büyük ulaşım projesi ile Gebze’den Halkalı’ya 105 dakikada seyahat edilmesi planlanıyor.

SAHİLYOLU’NA HAVARAY GELİYOR…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl yatırım programlarına dâhil ettiği Havaray Projeleri’nde, hem işlemler hem de değişimler hızlanıyor. İBB’nin yolcu trafiğini havaya almak adına planladığı Kadıköy, Üsküdar, Ataşehir, Maltepe Havaray Projeleri’ni iptal etmesinin gündemde. Bu hatlar yerine yeni planlamanın Bostancı’dan başlayıp, Sahilyolu’nu takip ederek Tuzla’ya kadar ulaşacağı konuşulmaya başlandı.

BAĞDAT CADDESİ’NDE ZİYARETÇİ SAYISI DÜŞÜYOR, AMA…

Aralarında Bağdat Caddesi’nin de yer aldığı İstanbul’un üç önemli caddesinde ziyaretçi sayısının giderek eridiğine değinilen bir rapor yayınlandı. Ziyaretçi düşüş oranlarının 10 binlerle ifade edildiği raporda, çok yakında açılması beklenen Chanel, Eataly, Apple, Samsung gibi global markalar ile Bağdat Caddesi’nin daha hızlı bir toparlanma göstereceğine işaret edildi.

TBMM, BAĞDAT CADDESİ’NDEKİ TRAFİK TERÖRÜNE EL ATTI…

Can kayıpları ve yaralanmalı trafik kazalarıyla gündemden düşmeyen Bağdat Caddesi’nde aşırı hız, kuralsızlık ve trafik terörü TBMM’ye intikal etti. Mecliste bu kapsamda “Şehir Merkezlerindeki İşlek Caddelerde Trafik Sorunlarının Araştırılması ve Alınacak Önlemlerin Belirlenmesi” adıyla bir alt komisyon oluşturuldu.

KALAMIŞ YAT LİMANI İÇİN “HEMŞEHRİ DAVASI”

Kadıköy Belediyesi tarafından “Fenerbahçe-Kalamış sahili imara açılıyor. Bu yanlıştan geri dönülsün!” sloganıyla change.org üzerinden başlatılan imza kampanyasının ardından Kadıköy Kent Konseyi de harekete geçerek, ihalenin iptali için İdare Mahkemesi’ne “Hemşehri Davası” açmaya karar verdi.

SOSYOLOG CENK ÖZBAY’IN GÖZÜNDEN “DÖNÜŞEN KADIKÖY”

İstanbul ve cinsiyet üzerine çalışmalar yapan, aynı zamanda bir Kadıköylü olan Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Sosyolog Doç. Dr. Cenk Özbay ile Kadıköy’ün dönüşümü, Körler Ülkesi’nin bir anda bu kadar cazibe alanı olmaya başlamasının nedenleri üzerine bir araya geldik.

OSMAN HIZLAN İLE KADIKÖY YOLCULUĞU…

Arif Atılgan, Kadıköy Life okurlarını Kadıköy’ün seçilmiş ilk belediye başkanı Osman Hızlan ile tanıştırıyor. “Bundan 34 yıl önce Kadıköy Belediye Başkanlığı’na aday olması ile başlayan serüveni ve Kadıköy’de modern altyapı yatırımlarını başlatan biri olması nedeniyle ona teşekkürümüz hep olacaktır” sözleriyle başlayan öykü mutlaka okunmalı diyoruz.

NEJAT YAVAŞOĞULLARI: KADIKÖY’DE YAŞAM DAHA CAZİP HALE GELDİ…

Türkiye’nin efsanevi rock gruplarından Bulutsuzluk Özlemi’nin kurucusu Nejat Yavaşoğulları ile müzik, yaşam, politika ve Kadıköy üzerine bir röportaj gerçekleştirdik. Yavaşoğulları; “Kadıköy son yıllarda kendi önemini daha çok hissettiren bir yer haline geldi. Bu durum cazibesini daha da arttırdı” dedi.

TÜRK MUSİKİSİ İLE BALENİN BİRLEŞTİĞİ İSİM; MERCAN SELÇUK…

Bale sanatçısı Mercan Selçuk, hem Türkiye’de hem de yurtdışında aldığı sanat eğitimini bugün geleceğin sanatçılarına aktarıyor. Mercan Selçuk Dans Topluluğu olarak öğrencileriyle hazırladığı “Bizim Hikâyemiz” adlı ilk gösteri, 5 Mart’ta Kozyatağı Kültür Merkezi’nde izleyicisiyle buluşacak. Sanatçı, bundan sonraki projelerde ise Türk musikisi ile baleyi birleştirmeye hazırlanıyor.

LIFE MAGAZİN YİNE DOPDOLU…

Kadıköy Life dergimizin magazin bölümü, bu sayıda da dopdolu olarak karşınızda. Usta magazinci Funda Erkoç, bu sayıdan itibaren magazin haberlerini sizlerle Kadıköy Life sayfalarında paylaşma kararı aldı. Editörlerimizden Yiğit Uygun ise,  Yeşilçam filmlerinin efsane köşklerini yazdı.

SAĞLIK, YAŞAM SAYFALARI, ÖZGÜN HABERLER, ÖZEL RÖPORTAJLAR…

Kadıköy’den Gebze’ye, Üsküdar’dan Beykoz’a, Şile’den Tuzla’ya kadar kültür-sanat etkinlikleri, sağlık haberleriyle birlikte 160 sayfalık dergi sayfalarında özgün haberler, özel röportajlar ve cemiyet haberleri de yer alıyor. Düğünler, kutlamalar, toplantılar, buluşmalar, Anadolu Yakası’nda nereye gidilir?, Kim nerede kiminleydi? Hepsi ve daha fazlası, Kadıköy Life Dergisi’nin Ocak  & Şubat  2018 sayısı sayfalarında.

KADIKÖY LIFE’A ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER…

Dijital olarak Turkcell Dergilik, Magzter, www.b-publisher.com ile dmags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Mephisto Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri…

İstanbul'un bir ucundan diğer ucuna 105 dakikada geçilecek

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir