İşte Kadıköy'e bu ruh lazım!
 Haber Merkezi

İşte Kadıköy’e bu ruh lazım!

İşte Kadıköy’e bu ruh lazım!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Sıradışı yönleriyle Türkiye’nin dört bir yanındaki görevlerinde ödüller ve belgelerle onurlandırılan Kaymakam Tuncay Sonel, Kadıköy’de göreve başladığı üç ay içerisinde de her akşam bir şehit ailesi ve gazileri ziyaret ederek; “Toplumu yönetenler sözde değil, özde vatandaşla iç içe olmalı” gerçeğinin yanıtını layığıyla verdi. Kadıköy’de 71 şehit ailesi ve 361 gaziye ulaşan Sonel’in örnek davranışı; “Bunu yapmak için kaymakam olmak gerekmiyor. Halkı yönetenler bu ve benzeri yaklaşımları örnek alsın. İşte vatandaşla böyle bütünleşilir” dedirtti.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve belediyenin birim müdürleri de, ödüllü Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel’in şehit aileleri ve gaziler onuruna verdiği yemek davetindeydi.

ŞEHİT VE GAZİLERİ SÖZDE HATIRLAYANLAR UTANSIN!

Kaymakam Sonel’in uzun yıllardır alışkanlık edindiği ev ziyaretleri, şehit aileleri ve gazilerin en çok moral bulduğu anlar arasına girdi. Kadıköy’de yıllarca yöneticilik yapıp, şehit ve gaziler ile gerekli sıcak bağları ve teması kuramayan yöneticiler için üç aydır görevde olan Kaymakam Tuncay Sonel’in ziyaret alışkanlığı, önemli bir örnek. Zira şehit aileleri, gaziler ve yakınları sadece özel gün ve haftalarda değil, her daim kitleleri yanlarında gördüklerinde acılarını bir nebze de olsa azaltabiliyor.

BUNU YAPMAK İÇİN KAYMAKAM OLMAK GEREKMİYOR!

Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel’in üç ay içerisinde Kadıköy’de 71 şehit ailesine ve 361 gaziye ulaştığı tespit edildi. Kadıköy’de 22 Kore Gazisi, 21 de 15 Temmuz Gazisi bulunduğu ortaya çıktı. Sonel, buluşmada şunları ifade etti: “Şehit aileleri ve kahraman gazilerimiz her daim baş tacımızdır. Bu toprakları vatan yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, ecdadımızı, Kurtuluş Savaşı, 15 Temmuz hain darbe girişimindeki ve terörle mücadeledeki şehitlerimizi rahmetle anıyor, onlara dua ediyoruz. Kahraman gazilerimize şifalar diliyoruz. Bu güzel vatanımıza, devletimize, bayrağımıza, birlik beraberliğimize göz diken hainlere Rabbim fırsat vermesin!”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir