İtalyan Doktor Alessandrini, Verde Sağlıklı Yaşam Enstitüsü’nde…
 Kadir Toprakkaya

İtalyan Doktor Alessandrini, Verde Sağlıklı Yaşam Enstitüsü’nde…

İtalyan Doktor Alessandrini, Verde Sağlıklı Yaşam Enstitüsü’nde…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Monica Belluci’yi “Hyalüronik asit uygulaması” ile gençleştiren dünyaca ünlü İtalyan estetisyen Dr. Alessandrini, 15 Aralık’ta Verde Sağlıklı Yaşam Enstitüsü’nde hastalarıyla buluştu.

Yöntemin mucidi olarak bilinen ünlü estetisyen, çalışmalarını bizzat uygulayarak hastalara gösterdi. “Hyalüronik asit uygulaması”nın Türkiye’deki öncüsü Dermatolog Dr. Fügen Erdoğan Çekin’in daveti üzerine Türkiye’ye gelen Dr. Alessandrini, önceden randevulu hastalara kanal tekniğini bizzat uygulayarak gösterdi.

6 ay ile 1 yıl arasında kalıcığı var…

6 ay ile 1 yıl arasında bir kalıcığı olan ve bugünlerde Avrupa’da çok popüler olan kanal tekniğiyle hyalüronik asit uygulaması, Türkiye’de Dermatolog Dr. Fügen Erdoğan Çekin’in kurucusu olduğu Verde Sağlıklı Yaşam Enstitüsü’nde uygulanıyor. Bu yeni yöntem sayesinde, hastaların estetik operasyon yaptırmış gibi görünmeden gençliklerini tekrar kazanabildiklerini söyleyen Dr. Alessandrini; “Türk kadınları, bu uygulamadan son derece memnun kaldıklarını bana gönderdikleri mesajlarda belirtiyorlar” dedi.

Monica Belluci “Hyalüronik asit” ile gençleşiyor…

Cerrahi olmaksızın “kanal tekniğiyle yüz germe” olarak da bilinen yöntemin mucidi olan Dr. Alessandrini, İtalya’da bulunan Avrupa Medikal Okulu’nun kurucusu ve İtalya Sağlık Bakanlığı Estetik Tıp Danışmanı…

1981’den bu yana eğitmenlik de yapan ve halen Uluslararası Medikal Estetik Okulu’nda hocalığa devam eden Andrea Alessandrini, estetik konusunda Avrupa’da artık doğal yöntemlerin ve cerrahisiz işlemlerin tercih edildiğini söylüyor. Örnek olarak Monica Belluci’yi gösteren Dr. Alessandri, Belluci’nin de yabancı maddelere tamamen karşı olduğunu belirterek, yüzüne yalnızca hyalüronik asit uygulaması yaptırdığını belirtiyor.

Cerrahi müdahele olmadan 5-10 yaş genç görünmek mümkün…

Uzun süredir “vücudun su tutan materyali” olarak bilinen hyalüronik asit üzerine çalışmalar yapan Alessandrini’nin üzerinde son çalıştığı icadı, kanal sistemi ile özel bir hyalüronik asit karışımı uygulayarak, yüzde germe etkisi yaratan bir ürün…

Bu ürünün uygulanmasıyla 5-10 yaşa kadar gençleşme etkisi yaratıldığını söyleyen ünlü estetikçi, hi bir yan etkisi olmayan bu yöntemin, ağrı ve morarma olmadan yalnızca 20 dakikada uygulandığını ve çoğu hastanın korkulu rüyası olan şiş görüntünün asla oluşmadığını sözlerine ekliyor.

15 Aralık Cumartesi günü, Verde Sağlıklı Yaşam Enstitüsü’nün Suadiye’de bulunan merkezinde hastalarıyla buluşan Dr. Andrea Alessandrini, cerrahi olmaksızın “kanal tekniğiyle yüz germe” olarak da bilinen yöntemin mucidi… Dr. Alessandrini, aynı zamanda İtalya’da bulunan Avrupa Medikal Okulu’nun kurucusu ve İtalya Sağlık Bakanlığı Estetik Tıp Danışmanı olarak da çalışmakta…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir