İyi bir yönetici, engelleri bahane etmez!
 Kadir Toprakkaya

İyi bir yönetici, engelleri bahane etmez!

İyi bir yönetici, engelleri bahane etmez!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı. Her sayısı ile gündem yaratarak Kadıköy ve Anadolu Yakası için önemli bir konuyu sayfalarına “kapak dosyası” olarak taşıyan dergi, bu sayısında Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’na yer verdi.

Kadıköy’ün yönetiminde 4 yılı geride bırakarak döneminin son yılına giren Nuhoğlu’na, haber merkezimize gelen şikayetler ile bazı Kadıköylülerin memnuniyetsizliklerinin kaynağını sorduk; “İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile farklı partilerden olmanız nedeniyle karşılaştığınız engeller olabilir mi?” diye de ekledik. Aldığımız cevap son derece samimi ve dürüstçeydi: “İyi bir yönetici karşılaştığı engellerin arkasına sığınamaz, bunları bahane edemez.”

MUTSUZLUĞUN KAYNAĞI SEÇENEKSİZLİK…

Aykurt Nuhoğlu: Kadıköy Belediye Başkanlığı görevini sürdürmekte olduğum dönem içinde gözlemlediğim bir şey oldu ki, tercihler ne kadar fazla sunulabilirse o kadar mutlu olunabiliyor. Bana göre mutsuzluğun kaynağı seçeneksizlik. Kadıköylülerin seçeneklerinin fazla olmasını arzu ediyorum ve çalışmalarımı o yönde geliştiriyorum.

BAĞDAT CADDESİ’NE PARK VE OTOPARK GELİYOR…

Kadıköylüler için belki de yılın haberi kabul edilebilecek bu habere “Harika” diyemeyecek kimseyi bulamayız. Evet, Bağdat Caddesi’nde sıkıntısı had safhalara ulaşmış olan park ve otopark sorununa çare bulundu. Erenköy Tarım il Müdürlüğü arazisinin üstü park, altı otopark oluyor.

SUNAY AKIN, ORHAN BAHTİYAR, AYHAN SİCİMOĞLU…

Orhan Bahtiyar, Vecihi Hürkuş’un Kadıköy semalarında altın harflerle yazılan başarı öyküsünü Kadıköy Life okurları için kaleme alırken; Ayhan Sicimoğlu, Kadıköy’ün İstanbul içinde başka bir şehir olduğuna değindi. Sunay Akın ise “Kadıköy’de hafızalarımız siliniyor, Alzheimer oluyoruz” mesajı verdi.

JACKIE ARDITTY, AYŞEN GRUDA, VEFALI KÖFTECİ…

Ressam Jackie Arditty, “Sanat insanlara sevmeyi öğretir” derken; Ayşen Gruda, “İstanbul’un ‘eski’ yanını özlüyorum” şeklinde konuştu. Şaşkınbakkal’da bir fenomen haline gelen Vefal Köfteci’nin sahibi Hasan Sara, ateşin karşısında geçen 50 sihirli yılı ilk kez Kadıköy Life Dergisi’ne anlattı.

ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ’NDEN BİSİKLET DOSTU KAMPÜS…

İstanbul Şehir Üniversitesi’nde kurulan “Bisiklet Dostu Kampüs” ile kullanımı yaygınlaşan bisikletin çevreye ve insana katkılarını Rektör Prof. Dr. Peyami Çelikcan, Kadıköy Life okurları için anlatıldı.

DEPREM PROFESÖRÜ: KADIKÖY YERLE BİR EDİLİYOR…

Farklı kişiliğiyle dikkatleri üzerinde toplayan Prof. Dr. Şener Üşümezsoy’a, Kadıköy’ün olası bir deprem durumunda zeminin ne durumda olduğunu sorduk.

ÜSKÜDAR, MEDENİYETLERİN MERKEZİDİR”

Arkadaşımız Reha Kadak, “Semtlerimiz” sayfaları için “Selimiye’den Salacak’a bir gün” başlıklı yazısını hazırlarken, “Üsküdar Belediye Başkanı’na değinmeden olmaz” dedi. Başkan Hilmi Türkmen de “Doğru düşünmüşsünüz. Zira Üsküdar, medeniyetlerinin merkezidir” ifadelerini kullandı.

ŞAİR NİGAR VE İSTANBUL NEZAKETİ…

Büyük ilgi gören “Dünya Hala Büyük, Yaşam Hala Kısa” adlı kitabıyla gündemde olan Murat Erdin, Kadıköy Life Dergisi’nin geçmişten geleceğe konsepti takipçileri için “Şair Nigar ve İstanbul Nezaketi” başlıklı yazısını paylaştı.

“ÇİZGİLERİM BENİM RESMİMDİR”

Türk resim sanatının gelişmesi için gençlerin desteklenmesine inandığını her platformda dile getiren sanat sayfaları yönetmenimiz Vecdi Uzun, “Çizgilerim benim resmimdir” diyen Tülay Bayraktar’ı konuk etti.

MODA’DA SALVADOR DALİ’Yİ ANDIK…

Moda Deniz Kulübü, Hülya Botasun ile başlattığı “Ünlü Ressamlar ve Sofraları” başlıklı programlarının üçüncüsünde Salvador Dali’ye yer verdi. Etkinliği başından sonuna kadar takip ettik ve Dali’nin yaşamı hakkında çok şey öğrendik.

FENERBAHÇE’NİN KİTABI YAZILDI…

Gazeteci-yazar Altan Tanrıkulu, Fenerbahçe’nin kitabını yazdı. Büyük emekler harcanarak yazılan “Fenerbahçe Tarihi” adlı kitabın yazılış öyküsü ise Kadıköy Life’da yer aldı. Kulübün 111 yıllık tarihi içerisinde bilinmeyen pek çok detay, ilk kez yayınlanmış oldu.

MELEK MOSSO, SERENAD BAĞCAN, SARAH BUTLER…

Kadıköy Life Magazin sayfalarında, Bahariye Caddesi’nden sahnelere transfer olan Melek Mosso ile ABD’den gelen Hollywood yıldızı Sarah Butler’i de okuyabileceksiniz. Butler’in, Ataşehir’in ünlü mekanı Kalbur’da mutfağa girip kebap pişirmesini görüntüledik. Bir de Serenad Bağcan söyleşisi var ki, mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruız. Sesiyle müthiş bir “Bağ” kuran yorumcunun mesajları için, “Değdi” diyeceksiniz…

SAĞLIK, YAŞAM SAYFALARI, ÖZGÜN HABERLER, ÖZEL RÖPORTAJLAR…

Kadıköy’den Gebze’ye, Üsküdar’dan Beykoz’a, Şile’den Tuzla’ya kadar kültür-sanat etkinlikleri, sağlık haberleriyle birlikte 160 sayfalık dergi sayfalarında özgün haberler, özel röportajlar ve cemiyet haberleri de yer alıyor. Düğünler, kutlamalar, toplantılar, buluşmalar, Anadolu Yakası’nda nereye gidilir?, Kim nerede kiminleydi? Hepsi ve daha fazlası, Kadıköy Life Dergisi’nin Mayıs & Haziran 2018 sayısı sayfalarında.

KADIKÖY LIFE’A ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER…

Dijital olarak Turkcell Dergilik, Magzter, www.b-publisher.com ile dMags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Mephisto Kitabevi, Gergedan Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme, Ethemefendi ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri…

Kadıköy Life

Bunu paylaş:
  • 329
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir