İzak Hason: Ben mesleğine aşık bir adamım
 Cenay Toprakkaya

İzak Hason: Ben mesleğine aşık bir adamım

İzak Hason: Ben mesleğine aşık bir adamım
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yaklaşık 25 yıldır İstanbul’un farklı semtlerinde emlakçılık yapan İzak Hason; güleryüzü, samimiyeti ve anlayışlı tavrıyla sektöre farklı bir anlayış getirmeyi başarıyor. Baltalimanı, Nişantaşı gibi semtlerdeki tecrübelerinin ardından yıllardır Bağdat Caddesi’nde mesleğini sürdüren Hason, emlak sektöründeki başarısına dair şunları söyledi:

“25 yıllık tecrübe ve kurduğumuz ekibin kalitesiyle ön plana çıktık. Müşteriye yaklaşım tarzımız da tüm bu tecrübelerin yanında önemli bir husus oldu. Müşterilerle empati kuruyoruz. Bizler bir ev almaya ya da kiralamaya karar verdiğimizde nasıl kararsız kalıyorsak, müşterilerin de böyle bir hakkı olduğunu hiçbir zaman unutmadık. Çünkü insanlar bu evlerde aileleriyle yaşayacak, yıllarını geçirecekler. Bu nedenle yüzlerce eve bakıp, hiçbirini beğenmeyebilirler. Eğer bu mesleği seviyorsanız, her koşulda müşteriye karşı anlayışlı olmak zorundasınız. Ben de mesleğine aşık bir adamım. Müşterilerime her zaman bu anlayışla yaklaşıyorum.”

İzak Hason

“EMLAKÇILIK, KARİYERLİ BİR İŞ HALİNE GELDİ”

Emlak sektörünün bugününe dair de önemli açıklamalarda bulunan İzak Hason; “Günümüzde emlakçılık, eskiye nazaran kariyerli bir iş haline gelmeye başladı. 1993 yılında bu işe ilk başladığımda çok ilginç tepkiler almıştım. Herkes emlakçılık için ‘işsizlerin işi’ tabirini kullanıyordu. Oysa şimdi çok daha kariyerli ve kültürlü insanların işi haline geldi” dedi.

izak hason

“MAL SAHİPLERİ ARTIK DAHA TALEPKÂR”

Hason, günümüzde vatandaşların ev alma kriterlerinde farklılaşmalar olduğunu dile getirerek, şu ifadeleri kullandı: “Ev için ayırdığı bütçe yüksek olan insanlar, eskiden olduğu gibi hala büyük evleri tercih ediyor. Güvenlik ve konfor da tercih edilen hususlardan. Ama tek binalarda güvenlik yok, çünkü güvenlik ve havuz işin içine girdiğinde aidatlarda ciddi artışlar oluyor. Bu aşamada da herkes bütçesine göre bir dairede karar kılıyor. Bununla beraber, yenilenen eski binalarda mal sahipleri müteahhitlere karşı aşırı talepkâr. Düşünün, bir mal sahibinin yapılacak yeni binada, yatak odasından düğmeye bastığında kata asansör gelmesini talep ettiğini bile duydum.”

İzak Hason, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada 25 yıllık tecrübe ve kurdukları ekibin kalitesiyle ön plana çıktıklarını, müşteriye yaklaşım tarzlarının da tüm bu tecrübelerin yanında önemli bir husus olduğunu belirtti…

25 yıllık deneyimi boyunca iş, sanat, magazin ve spor dünyasından birçok ünlü isme hizmet veren İzak Hason; güleryüzü, samimiyeti ve anlayışlı tavrıyla emlakçılık sektörüne farklı bir anlayış getirmeyi başarıyor…

Bunu paylaş:
  • 29
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir