JCI Kadıköy'den
 Cenay Toprakkaya

JCI Kadıköy’den “Let’s Do It” projesine destek

JCI Kadıköy’den “Let’s Do It” projesine destek
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dünya çapında 16 milyon gönüllüsü olan, 15 Eylül 2018’de global bir temizlik günü ile dünyanın en büyük sivil hareketine imza atacak “Let’s Do It! World” projesi, Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Kadıköy Şubesi tarafından Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Kent Konseyi işbirliğiyle 13 Mayıs 2017 Cumartesi günü YTÜ Acıbadem Lojmanları’nda gerçekleştirildi. Kültürlerarası bir katılımın sağlandığı proje, hep birlikte hareket etmenin gücünü gösterip, aynı zamanda JCI’ın “Peace is Possible” (Barış Mümkün) global kampanyasına da hizmet etmiş oldu.

JCI Kadıköy Uluslararası İlişkiler ve Let’s Do It Proje Direktörü Burcu Orhan, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Biz değilsek kim? Şimdi değilse ne zaman? felsefesiyle ve ‘Haydi hep beraber yapalım!’ sloganıyla çıktığımız bu yolda kendimizi küçük bir kıvılcım olarak görüp, ulaşabildiğimiz herkesin bilinçli bireyler olmasını sağlayarak, büyük bir aleve dönüştürmeyi kendimize hedef edindik. Bu süreçte biz insanoğlunun çevreye olan zararının ne kadar çok olduğunu, yaşadığımız ortamı ne kadar bilinçsizce kirlettiğimizi farkına varma şansı yakaladık.

DAHA GÜZEL, DAHA TEMİZ, DAHA YEŞİL BİR ÇEVRE İÇİN…

Umuyoruz ki tüm bireyler, bu farkındalığı farkına varma fırsatını yakalar ve bilinçli bireyler olurlar. Bizler de JCI Kadıköy olarak bu farkındalığa etki edebildiğimizi ve daha da edebileceğimizi umut ediyoruz. Daha güzel, daha temiz ve daha yeşil bir çevre için; hep beraber farkında olmak, farklı olmak ümidiyle…”

Let's Do It

Global bir temizlik günü ile dünyanın en büyük sivil hareketine imza atacak “Let’s Do It! World” projesi, JCI Kadıköy Şubesi tarafından Kadıköy Belediyesi ve Kadıköy Kent Konseyi işbirliğiyle YTÜ Acıbadem Lojmanları’nda gerçekleştirildi…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir