JCI Kadıköy'den örnek proje; Sen de Dur de!
 Cenay Toprakkaya

JCI Kadıköy’den örnek proje; Sen de Dur de!

JCI Kadıköy’den örnek proje; Sen de Dur de!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Kadıköy Şubesi, örnek bir sosyal sorumluluk projesini daha hayata geçirdi. “Sen de Dur de!” adlı çocukta cinsel istismarı önlemeye yönelik farkındalık projesinin sağlıklı ve bilinçli bir şekilde yürütülebilmesi adına, Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği’nin katkılarıyla “Değişim Benimle Başlar” başlıklı Cinsel Şiddet Temel Farkındalık Eğitimi düzenlendi, “Cinsel İstismara Koruyucu-Önleyici Yaklaşım” anlatıldı.

Kozyatağı Kültür Merkezi’nde iki gün boyunca Efsun Sertoğlu ve Hilal Esmer tarafından verilen, farklı meslek alanlarından katılımın sağlandığı ve etkileşimli olarak gerçekleşen eğitim, projenin ilerlemesi açısından önemli bir adım oldu. Eğitim sonunda Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği tarafından üyelere katılım belgesi verilirken, Başkan Didem Metin Yorulmaz da JCI Kadıköy adına Sertoğlu ve Esmer’e teşekkür belgesi takdim etti.

JCI Kadıköy

ÇOCUĞUN KENDİ BEDENİNİ TANIYABİLMESİNİ SAĞLAMAK HEDEFLENİYOR…

Projenin, çocuğun kendi bedenini tanıyabilmesi ve herhangi bir sıkıntı durumunda kendini ifade edebilmesini sağlayabilmesi ve ebeveynlerin çocukların bedeniyle ilgili kararlara saygı duymasını sağlamayı amaçladığını belirten “Sen de Dur de” ekibi, gerçekleştirilen eğitimin çok olumlu ve yararlı geçtiğini ifade etti. Proje kapsamında, çocuk tiyatrolarında Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği’nin (UCİM) katkılarıyla hazırlanan broşürlerin dağıtımı ve uzman onaylarıyla hazırlanan 10 adet videonun sosyal medya aracılığı ile insanları bilgilendirmek amacıyla yayınlanması için gelişmeler sürüyor.

JCI Kadıköy

JCI Kadıköy’ün cinsel istismarı önlemeye yönelik farkındalık projesi “Sen de Dur de” ekibinden Esma Çiftçi, Gökçe İşeri ve Göze Tamer, eğitim için hazırlıklar yaparken…

JCI Kadıköy

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir