Kadir Toprakkaya

Kadıköy’de “Cumhuriyet Balosu ve Konseri” coşkusu…

Kadıköy’de “Cumhuriyet Balosu ve Konseri” coşkusu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Cumhuriyetin 90. yılını coşkuyla karşılamaya hazırlanan Kadıköylüler, 25 Ekim Cuma akşamı bir araya geldi. Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk’ün önemli mesajlar verdiği gecede, Burçin Büke & Kürşat Başar konseri ile unutulmaz anlar yaşandı.

Kadıköy Süreyya Operası binasında gerçekleşen buluşmada Selami Öztürk, eşi Sevgi Öztürk ve kızı Sinem Öztürk, davetlileri karşıladı. CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi, Kadıköy Belediyesi Mahalle Gönüllüleri yönetimleri ve STK’ların yanı sıra Kadıköy Protokolü’nün de katıldığı davette, ünlü piyanist ve besteci Burçin Büke de bir performans sergiledi.

Saksafon’da Kürşat Başar, Bas Gitar’da Uğur Yalçın, Davul’da Batuhan Büyükdoğan ve Vokal’de Ayşe Şimşekyay’ın sahne performansları görülmeye değerdi.

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ…”

Cumhuriyet ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ilkelerine vurgu yapan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk; “Bizler Cumhuriyetin savunucularıyız. Biz Kadıköylüler, büyük bir aileyiz. Cumhuriyetimizin 90. yılını kutluyorum” şeklinde konuştu.

KADIKÖYLÜLER COŞKUYLA KARŞILADI…

Kadıköylüler, “İlelebet Cumhuriyet” mesajları ile Süreyya Operası’ndaki etkinliğe yoğun ilgi gösterdi. Cumhuriyet kutlamalarının 90. yıl etkinlikleri, İstanbul’da ilk olarak Kadıköy’de gerçekleştirilen etkinlikler ile start almış oldu.

BİR YAZAR İLE PİYANİSTİN BULUŞMASI…

Piyanist-Besteci Burçin Büke ile “Saksafon Ustası” Yazar Kürşat Başar, eşsiz uyumlarıyla sahnede devleşti. İkilinin sanatsal başarısı ayakta alkışlandı. Vokal’de Ayşen Şimşekyay, bas gitar’da Uğur Yalçın ve davul’da Batuhan Büyükdoğan, performansları ile beğeni topladı.

BALO, KADIKÖYLÜLERİ TEK ÇATI ALTINDA TOPLADI…

Konserin ardından Süreyya Operası, balo davetlilerini ağırladı. Kadıköy Belediyesi’nin gelenekselleştirdiği Cumhuriyet Balosu ve etkinliklerinin ilelebet gerçekleşeceğine vurgu yapıldı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir