Kadıköy’de “Hayvanları Koruma Günü” etkinlikleri…
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’de “Hayvanları Koruma Günü” etkinlikleri…

Kadıköy’de “Hayvanları Koruma Günü” etkinlikleri…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Birkaç yıl önce Yaşam Hakkına Saygı Derneği’nin başlattığı "Bir Kap Su, 1 Kap Mama" projesi, hayata geçirilmeye başlanmıştı. Proje, Türkiye genelinde kuruluşlar ve hayvanseverler tarafından benimsenmiş, insanları teşvik etmek için ana haber bültenlerine konu olmuş ve bu slogan olabildiğince yayılmaya çalışılmıştı.

Bu kampanyaya belediyeler de desteklerini sürdürüyor. İstanbul’un en büyük belediyelerinden biri olan Kadıköy Belediyesi de kampanyayı destekliyor ve billboardları "1 Kap Su" afişleri ile süslüyor.

DİJİTAL KİMLİK UYGULAMASI HAYATA GEÇİRİLDİ…

Geçtiğimiz süreçte Kadıköy Belediyesi, evcil hayvanlar için yeni bir çalışmaya daha imza attı. Her yıl yüzlerce evcil hayvanın kaybolduğuna ve sahiplerinin bulunamadığına dikkat çeken Kadıköy Belediyesi, dijital kimlik uygulamasını Kadıköylülere duyurdu. Bu uygulamaya göre dilsiz dostlarımız, önceden yerleştirilecek mikroçipler sayesinde her türlü kişisel bilgilerini yanlarında taşıyabilecekler.

DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ…

Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla, önümüzdeki günlerde çeşitli etkinlikler düzenlenecek. 04 Ekim Cuma günü, 19.00-22.00 saatleri arası Caddebostan Kültür Merkezi A Salonu’nda 2. El Köpek Belgeseli, Mavi Yengecin Dünyası Oyunu ve müzik dinletisi Kadıköylüler ile buluşacak. 06 Ekim Pazar günü ise, 13.00-17.00 saatleri arasında Kadıköy Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Merkezi’nde müzik dinletisi ve kermes düzenlenecek.

SOKAK HAYVANLARI DESTEKLERİNİZİ BEKLİYOR…

Bunların yanı sıra sokak hayvanlarının yaşadıkları ortamda öldürülmesini ve kötü muamele görmesini önlemek, bakıma muhtaç sokak hayvanlarının bakımını sağlamak, tedavi ihtiyacı olan sokak hayvanlarının tedavi edilmesini sağlamak, sokak hayvanlarını kısırlaştırmak, yaşadığı ortama bırakılamayacak olan hayvanların barındırılmasını veya sahiplendirilmesini sağlamak, sokak hayvanlarının aşılanmasını sağlamak gibi birçok yararlı amaca hizmet eden Kadıköy Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruma ve Barındırma Merkezi ise desteklerinizi bekliyor.

Her gün 09.00-12.00 ve 13.00-15.00 saatlerinde ziyarete açık olan merkez; hayvanseverlerden plastik palet, köpek için yaş ve kuru mama, kedi için yaş ve kuru mama, tasma ve zincir talep ediyor. Kadıköy Belediyesi Sokak Hayvanlarını Koruma ve Barındırma Merkezi hakkında ayrıntılı bilgiye www.kadikoyunkopekleri.org adresinden ulaşabilirsiniz.Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir