Kadir Toprakkaya

Kadıköy’de hırsızlık olaylarında büyük artış!

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life Dergisi olarak, Kadıköylüleri son günlerde artan hırsızlık olaylarına karşı uyarmak istiyoruz. Başta Fenerbahçe, Kalamış, Göztepe, Erenköy ve Kozyatağı bölgeleri olmak üzere, hemen hemen tüm mahallelerde her gün onlarca olay yaşanıyor. Çeşitli nedenlerle hapishanelerden salıverilen hırsızlar, en iyi yaptıkları işi tekrar yapmaya koyuldu.

ÇELİK KAPIYA FAZLA GÜVENMEYİN…

Uzmanlar, “Benim kapım çelik kapı” diyerek fazla güvenilmemesi gerektiğine değiniyor. Bazı kapıların “çelik kapı görünümlü” olduğuna dikkat çeken uzmanlar; “Bunlar otomobil krikosu ile kolaylıkla açılabilmekte. Eğer kapılarınızın böyle olduğunu anlayabiliyorsanız, hemen değiştirin. Piyasada bulunan Kale, Stildoor gibi markalar güvenli çelik kapılardır. Bunlarla da yetinmeyin, ilave tedbirler alın” mesajı verdi.

KOMŞULARINIZI, ESNAFI UYARIN…

Başta üst ve alt komşularınız olmak üzere, bulunduğunuz apartman çevresindeki esnafın da dikkatli olmaları konusunda uyarılması gerektiğine değinen uzmanlar, evde bulunan değerli eşyaları için de en doğru adresin bankaların kiralık kasaları olduğunu vurguluyor.

hırsızlık

ALARM FİRMALARINDAN İNDİRİM BEKLENİYOR…

Öte yandan, oluşan bir başka tehlikenin de “alarm sektörü” olduğunu dile getiren uzmanlar, bu konuda pek çok merdiven altı firma oluştuğunu, bunlara kesinlikle güven duyulmaması gerektiğini ifade ediyor. Bir başka dikkat çeken nokta ise; eskiden bir apartmanda birkaç evin camı kırılır, 5-10 dakika sonra da önünden camcı geçer ve yüksek fiyata camları yerine takardı. Şimdilerde polis merkezine ulaşan hırsızlık olayının ardından alarm firmaları, hırsızlık olan eve ve çevresindeki evlere alarm teklifi ile geliyor. Ancak fiyatların hayli yüksek ve abonelik şeklinde olması, ev sahipleri tarafından kabul edilebilir rakamların üstünde görülüyor. Bu nedenle güvenilir alarm markalarının fiyatlarda indirim yapması isteniyor. Bu hem merdiven altı sektörünü frenleyecek, hem de büyük firmaların elde edecekleri ekstra kaynak ile ar-ge çalışmalarına daha fazla kaynak ayırmalarını sağlayacak.

Kadıköylüleri tekrar hırsızlık olaylarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor, tedbir almalarını tavsiye ediyoruz…

kadikoyde-hirsizlik

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir