Kadıköy’de siyasi arena kızıştı…
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’de siyasi arena kızıştı…

Kadıköy’de siyasi arena kızıştı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yerel seçimlere bir hafta kala Kadıköy, İstanbul’un en yoğun siyasi hareketliliğinin yaşandığı ilçelerden biri olarak öne çıktı. Kadıköy’ün prestij caddelerinde adeta “siyasi karnaval” yaşanıyor.

İlçede hemen her gün miting, siyasi yürüyüş ya da gösterilerin gerçekleştiği görülürken, STK’ların Anadolu Yakası genelinden etkinliklere yoğun katılım göstermesi dikkat çekiyor.

RIHTIM, ALTIYOL VE BAHARİYE SEMBOL OLDU…

Son olarak İşçi Partisi, “Birlik ve Dirlik Mitingi”ni Rıhtım’da gerçekleştirdi. Türkiye genelinden otobüsler ile yoğun katılımın olduğu görülen mitingde partinin Genel Başkanı Doğu Perinçek, siyasi mesajlarını dünyaya Kadıköy Meydanı’ndan verdi. Aynı saatlerde Bahariye’de de siyasi partilerin seçim çalışmaları vardı. Ünlü deprembilimci, HEPAR İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Övgün Ahmet Ercan, Kadıköy HEPAR Başkanı Mehmet Hakan Semerci ve teşkilatı ile birlikte Kadıköylülerle buluştu. HEPAR yönetimi, cadde ve sokaklarda vatandaşların sorunlarını dinledi ve çözüm önerilerini sıraladı.

“GÜCÜMÜZÜ BURADAN ALIYORUZ…”

HEPAR İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Övgün Ahmet Ercan’ın vatandaşlarla sohbeti esnasında ilginç bir an, Kadıköy Life objektiflerine yansıdı. “Biz kendimize güveneceğiz. Türkiye olarak gücümüzü dışardan değil; kendimizden, işte buradan alıyoruz” diyen Ercan, yumruğunu sıkarak öptü. Ercan; “Biz güçlüyüz, yeter ki doğru adımlar atmasını bilelim” diyerek, vatandaşlar ile siyasi gündemi değerlendirdi.

PARTİLER YOĞUN ZİYARET TURUNDA…

CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Aykurt Nuhoğlu, her gününü yoğun ziyaret turlarıyla sürdürüyor. Günler öncesinden Moda, Bahariye ve çevrelerini ziyaret eden Nuhoğlu, Fikirtepe gibi çevre mahallelerin tamamında esnaf ziyaretlerinde vatandaşlar ile görüştü. Seçim irtibat ofislerini açan Nuhoğlu, Kadıköy genelinde hemen her noktada bulunan afiş ve billboardları ile dikkat çekiyor. Nuhoğlu’na, CHP Genel Merkezi’nden birçok milletvekili ve yöneticinin de eşlik ettiği görülüyor.

Yine Ak Parti ve MHP kanadında da yoğun ziyaret ve etkinlik trafiği yaşanıyor. Ak Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Av. Hurşit Yıldırım, ilçe genelinde seçim irtibat ofisi açılışlarını tamamladı. MHP Kadıköy İlçe Başkanı Levent Akçay’ın da Altıyol’da bulunan parti binasında sıkça toplantılar gerçekleştirip, Kadıköy genelinde ziyaret turlarını sürdürdüğü belirtiliyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir