Kadıköy’de yüreklerin ağza geldiği gün!..
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’de yüreklerin ağza geldiği gün!..

Kadıköy’de yüreklerin ağza geldiği gün!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Hasanpaşa’da ardı ardına meydana gelen iki olayda, Kadıköylüler gergin dakikalar yaşadı. İntihar girişiminde bulunan M.B., beş katlı binanın terasına çıktı. Diğer yandan intihar eylemini izleyen ve gerginliğini kaldıramayan Y.Ç., bayılarak sara nöbeti geçirdi. Kadıköy Life objektiflerine anı anına yansıyan iki ayrı gelişmede, Hasanpaşalılar soğuk terler döktü.

Emniyet, sağlık ve kamu görevlilerinin akın ettiği Kadıköy Belediye Binası yanında hareketlilik her geçen dakika arttı. Emniyet güçleri, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı güvenlik önlemlerini artırdı.

İKİSİNİN DE ORTAK SORUNU KİRA…

Kadıköy Belediye Binası karşısında beş katılı apartmanın çatısına çıkan M.B. adlı vatandaş; “Kiramı ödeyemiyorum. Yeni Belediye Başkanı buraya gelsin, zor durumdayım” diyerek, metrelerce yükseklikten aşağıya kiremit ve tuğla fırlattı. Ana arterden geçen araçlar ve yayaların büyük risk atlattığı dakikalarda çevre esnafı, intihar girişiminden vazgeçmesi için M.B.’ye dakikalarca dil döktü.

İKNA EDİLDİ, İNTİHARDAN VAZGEÇTİ…

Kadıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile birlikte ambulans, sağlık görevlileri ve itfaiye ekipleri de kısa sürede olay yerine intikal etti. M.B.’nin intihar söylemlerini artırması ile birlikte itfaiye ekipleri, şişme branda açtı. Emniyet ekipleri ve vatandaşların yoğun diyalogu ile birlikte çatıya çıkan bir vatandaş tarafından ikna edilen intihar girişimcisi, eyleminden vazgeçti.

SARA HASTASI ANİDEN YERE YIĞILDI…

Olayın hemen ardından, intihar eylemini izleyen vatandaşlar arasında yer alan sara hastası Y.Ç. aniden yere yığıldı. Çevre sakinleri tarafından intihar vakasına üzüldüğü iddia edilen ve balon satarak geçimini sürdüren vatandaşa, Hasanpaşa esnafı müdahale etti. Sara nöbetinin şiddetini artırması üzerine dakikalarca çırpınan çaresiz vatandaşa, ilkyardım müdahalesi bilen bir gönüllü tarafından müdahalede bulundu. İlkyardım müdahalesini başarıyla tamamlayan vatandaşa, Hasanpaşa sakinleri teşekkür etti. Bazı vatandaşlar ise, sara nöbetinin tüm belirtilerini taşıdığı görülen Y.Ç.’nin cebinden çıkan bitmiş ilaç kutusunu görünce para bağışlamak istedi.

PARAYI KABUL ETMEDİ, İLAÇ ALDILAR…

Y.Ç., para uzatan vatandaşların teklifini geri çevirdi. “Benim derdim para değil, ilacım bitmişti. Bir çocuğumda da kemik erimesi var. Dört aydır kiramı ödeyemedim, ev sahibi kapı dışarı attı. Orhanlı’da boş bir arazide çadırda yaşıyoruz. Çok zor durumdayım” diyerek çaresizliğini ifade etti.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir