Kadıköy’e iki kadın başkan yardımcısı…
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’e iki kadın başkan yardımcısı…

Kadıköy’e iki kadın başkan yardımcısı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Yeni Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, yönetim ekibini oluşturduğu süreçte önceliği kadın adaylara verdi. Gazeteci Ebru Peştereli ve CHP Kadıköy İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Ülkü Koçar, Kadıköy’ün yeni belediye başkan yardımcıları oldu.

Aykurt Nuhoğlu’nun yönetimini belirlemeye başladığı bugünlerde kadın adayları ön plana çıkarması, CHP örgütü tarafından takdirle karşılandı.

MECLİS LİSTESİNDE 13 KADIN ÜYE…

Kadıköy’ün yeni meclisinde de 13 kadın aday yer aldı. Aykurt Nuhoğlu, adaylara yönelik açıklamasında; “Kadıköy’e yakışır bir yönetim kadrosu ile çalışacağız. Kadınların enerji ve dinamiğinden yararlanacağız” şeklinde konuştu.

YENİ YÖNETİME KADINLAR DAMGASINI VURACAK…

Bingöl’de AKP’li belediye başkanının kadın meclis üyelerine görev vermemesine yönelik açıklamalarda bulunan Nuhoğlu; “Bu çağda böyle bir şeyi anlamak mümkün değil” diyerek, açıklamalarının devamında şunları ifade etti:

“Kadıköy Belediyesi’nin yeni yönetimine kadınlar damgasını vuracak. Kadınların her alanda erkekler ile eşit olması önemli… Kadınsız bir siyaset başarılı olamaz. Kadıköy, kadın dinamiğinin yüksek olduğu bir ilçe… Hali hazırda Kadıköy Belediyesi’nde 21 müdürün 13’ü zaten kadın… Meclis üyelerimizin 13’ü kadın…  Yönetim kadromuzu da 2 kadın-2 erkek olarak oluşturduk.  İki  kadın yardımcım göreve başladı. Kadınların siyasete katılımının İstanbul ve Türkiye  genelinde yaygınlaştırılması gerekli… Kadıköy’de kadınlar çok dinamik, sosyal ve siyasi hayatın içindeler, yönetimde de olmaları bu anlamda çok doğal… Kadınların sorunlarını, ihtiyaçlarını kadın örgütlerinden de destek alarak, işbirliği ile çözeceğiz, birlikte projeler oluşturacağız. Kadınların yönetime çok fark katacağına inanıyorum.”

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir