Kadıköy’ü utandıran toplantı...
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’ü utandıran toplantı…

Kadıköy’ü utandıran toplantı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Anadolu Yakası’nın incisi Kadıköy’de amatör spor kulübü yöneticileri adeta kan ağladı. Onyıllardır yoğun betonlaşmaya terk edilen ilçede resmi karşılaşma yapacak bir sahaları bile olmadığı için futbolcuların misafir kulüp sahalarında dayak yediğini öne süren yöneticiler, CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Aykurt Nuhoğlu’nu şaşırttı. Nuhoğlu, 30 Mart yerel seçimleri ile birlikte göreve gelmesinin ardından harekete geçeceği mesajını verdi.

Kadıköy Life’ın tüm ayrıntılarını takip ettiği toplantıda Kadıköy’ün 13 amatör spor kulübü yönetimi, Nuhoğlu ile istişarelerde bulundu. Göztepe Hilal Spor Kulübü Başkanı Baki Nedim Baltacı tarafından organize edilen ve Fenerbahçe Khalkedon Restaurant’ta gerçekleştirilen buluşmada, Kadıköy amatör spor kulüplerinin eksikleri ve ihtiyaçları gündeme taşındı.

YOK, YOK VE YİNE YOK…

Aykurt Nuhoğlu’nun “Sorunlarınız nedir” sorusunun ardından amatör spor kulübü yöneticilerinin yanıtları, Kadıköy’ün spor alanındaki yetersizliğini gözler önüne serdi. Acil ihtiyaçlar ise, resmi maçların oynanabileceği bir saha, servis aracı, nakdi yardım ve ambulans-sağlık hizmetleri olarak tespit edildi.

HAZIRA DAĞLAR DAYANMAZ…

Fikirtepe Spor Kulübü Yöneticisi Hüseyin Gediz; “Sadece bu sene 13 yaş grubu çocuklarımızı müsabakalara götürüp getirirken 30 Bin TL’ye yakın yol parası verdik. Kendimizin aracı olamasa bile Kadıköy Belediyesi, İstanbul’daki diğer belediyeler gibi tüm amatör kulüplere ortak araç tahsis etse, masrafların boyutları bu noktaya ulaşmaz” diyerek düşüncelerini aktardı.

GENÇLERİ UYUŞTURUCU BATAĞINDAN SPOR ÇIKARIR…

Feneryolu Spor Kulübü Başkanı İhsan Yadigar; “Aslında tüm sorunlarımızın kaynağında ekonomik gerekçeler yatıyor. En kötüsü de uyuşturucu kullanımının ortaokul çağına kadar düşmesi… Bence, önleyici hizmet olarak amatör spor kulüplerine yapılacak ekonomik yatırımlar, uyuşturucu gibi çocuk ve gençlerimizin geleceğini karartan faktörleri yok edecektir” şeklinde konuştu.

18 YILDA SADECE İKİ KERE MALZEME YARDIMI YAPILDI…

Kozyatağı Spor Kulübü yönetimi, idman yapacak sahaları bile olmadığının altını çizerek, 1996 yılından bugüne Kadıköy Belediyesi tarafından sadece iki kez malzeme yardımı yapıldığını aktardı. Kulüp yetkilileri, diğer amatör spor kulüplerinde olduğu gibi ciddi bir servis sıkıntısı yaşandığını dile getirerek, yeri geldiğinde eğitmenlerin ve kulüp yetkililerinin servis aracı ücretlerini aralarında para toplayarak ödeyebildiklerini açıkladı.

KADIKÖYLÜ GENÇLER BAŞIBÜYÜK VE YENİSAHRA’DA DAYAK YİYOR…

Toplantıda teknik direktör ve yönetimlerin açıklamalarında şok eden ayrıntılar da vardı. Kadıköy’de sahaları olmadığı için Maltepe, Başıbüyük ve Yenisahra gibi çevre ilçelerin sahalarını kullanmak zorunda kalan Kadıköylü amatör spor kulübü sporcularının futbol şiddetine maruz kaldığı, yer yer çıkan kavgalarda dayak yediği gündeme geldi. Söz konusu açıklamalarla Fenerbahçe Khalkedon adeta buz kesti.

BELEDİYE, ÜCRETSİZ ÇOCUK MUAYENE İMKANI SAĞLIYOR…

Haydarpaşa Spor Kulübü Başkanı ve Demiryol – İş Sendikası Haydarpaşa Şubesi Başkanı Cavit Ocak; “Belediyenin hizmetlerinden biraz da faydalanmasını bilmeliyiz diye düşünüyorum. Kadıköy Belediyes,i küçük yaştaki çocuklarımıza ücretsiz sağlık hizmeti veriyor. Ücretsiz araç tahsis ediyor, aracıyla getirip götürüyor. Hizmet almayı da öğrenmeliyiz” şeklinde konuştu. Bunun üzerine toplantıda ihtiyaçların, müsabakalara hazırlık ve karşılaşmalarda yaşandığı gündeme geldi. Ambulans eksikliği ve servis aracı yetersizliği nedeniyle Kadıköylü amatör spor kulüplerin, İstanbul’un diğer ilçelerinin amatör spor kulüpleri karşısında mahcup kaldığı vurgulandı. Megakentin diğer belediyelerinin servis aracı ve ambulans tahsis ederken Kadıköy’ün başka kulüplere avuç açmasının, ilçe imajına gölge düşürdüğü belirtildi.

AYKURT NUHOĞLU TEK TEK NOT ALDI…

CHP Kadıköy Belediye Başkan Adayı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy’de spor alanındaki eksikleri tek tek not alarak şunları ifade etti:

“Yerel seçimlerde seçilirsek 500 Bin kişiyi temsil edeceğiz. Amatör spor kulüpleri ile ilgili kararları alırken, siz amatör spor kulübü yöneticileri de o masada olacak. Birlikte çözeceğiz. Okullarda, mahallelerde çocuklar, gençler ve yaşlılarımızın spor ihtiyacını karşılamak zorundayız. Emin olun ki sizler karar masasında olacaksınız. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Kadıköy’e çok borcu var, çok alacaklıyız. Metronun Ziverbey’den geçmesi gerekirken yukarı (D-100) aldılar… Bizler, kollektif akılla beraber çalışarak sorunlarımızı çözeceğiz.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir