Kadir Toprakkaya

Kadıköy’ün güvenliği onlara teslim…

Kadıköy’ün güvenliği onlara teslim…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Yerel Önleme ve Güvenlik Komisyonu, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal başkanlığında gerçekleştirilen periyodik toplantılarda Kadıköy’ün güvenliğini masaya yatırıyor.

İçişleri Bakanlığı’nın “İç Güvenlik Sektörünün Sivil Gözetiminin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında oluşturulan Kadıköy Önleme ve Güvenlik Komisyonu’nun son toplantısı, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleşti.

HER KESİMDEN TEMSİLCİLER KATILDI…

Toplantıda; İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kadıköy Belediye Başkanlığı, Kadıköy Zabıta Müdürlüğü, İlçe İnsan Hakları Komisyonu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Toplum Sağlığı Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü, İlçe Muhtarlıkları, yerel basın, üniversiteler ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsil edildi.

BM KALKINMA PROGRAMINDAN TEKNİK DESTEK…

Kaymakam Birol Kurubal’ın açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, projeye teknik destek sağlayan Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı proje ekibi tarafından hazırlanmış olan güvenlik analizi bulgularının paylaşılmasının ardından; öne çıkan güvenlik sorunları, bu sorunları aşmak için konulacak hedefler, oluşturulacak projeler ve kurumların yapacakları katkılar konusunda komisyon üyelerinin görüşleri alındı.

KURUMLAR ARASI KOORDİNASYON GÜÇLENDİRİLECEK…

Kurumlar arası koordinasyonun güçlendirilmesi hedeflenerek, halihazırda önleyici güvenlik alanına giren projeler yürüten kurumlar, çalışmalarını ve edindikleri tecrübeleri komisyonla paylaştı.

ÖNLEYİCİ ÇALIŞMA…

Toplantıda, komisyonun hedefinin Kadıköy’e özgü güvenlik sıkıntılarını tespit edip, işbirlikçi bir yaklaşımla önleyici aksiyonlar geliştirerek, ilçe önleme ve güvenlik planını ortaya çıkarmak olduğuna vurgu yapıldı:

“Proje kapsamında 7 ilde (Gaziantep, İzmir, Malatya, Konya, Kayseri, Trabzon ve İstanbul –Üsküdar, Fatih, Kadıköy, Eyüp-) yürütülen çalışmalar ile Türkiye’de var olan sistem ve süreçler ile uyumlu ve uygulanabilir bir model geliştirip, bu modelin kanunlaşması ve yönetişim süreçlerimize dahil edilerek bir uygulama pratiği haline gelmesi arzulanmaktadır.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir