Kadıköy “bahara merhaba” dedi...
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy “bahara merhaba” dedi…

Kadıköy “bahara merhaba” dedi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Haftasonunda İstanbulluların adresi yine Kadıköy oldu. Moda sahilleri, 2014 yılının en kalabalık gününü yaşadı. Anadolu Yakası genelinden yüzlerce genç grup ve aileler, baharın gülümseyen yüzüne ortak oldu.

Ulaşım ağının merkezi haline gelen Kadıköy, İstanbulluların nefes aldığı eşsiz bir köşe haline dönüştü. 2014 yılının ilk aylarında beklenen yağışlar gerçekleşmese de İstanbul, bahar aylarının ilk sıcak ve güneşli haftasonunu karşıladı.

Moda sahili, fiziki koşulları itibariyle özellikle gençlerin ilgi odağı haline geldi. Paten tutkunları, günün önemli bir bölümünü egzersiz ve yeteneklerini geliştirmeye ayırdı.

KARTALLILAR KADIKÖY’E AŞIK…

Kartallı gençler de “Moda sahili” diyenler arasında yer aldı. “Bizim de geniş sahil kordonumuz var, ancak Kadıköy’ün havası bir başka… Özellikle Moda sahillerini çok seviyoruz” diyen Kartallı gençler, sosyo-kültürel ve sanatsal yaşamın merkezi olması itibariyle Kadıköy’ü yaşayanların çok şanslı olduğunu ifade etti.

KİM TUTAR KARADENİZLİYİ…

Karadenizli vatandaşlar, sıcak hava ile birlikte soluğu Rıhtım’da aldı. “Bize her yer Karadeniz” diyen gençler, saatlerce horon oynadı. Kadıköylüler, horon gösterisini ilgiyle izledi.

BİRAZ SİMİT, BİRAZ ÇEKİRDEK VE KESTANE…

Kadıköy’ü gezerken olmazsa olmazdır simit ve çekirdek… Hemen her köşede bir simit tezgâhı görürsünüz. Sokak simidinin tadı başka… Bir de çekirdekçiler… Cam bardakta tartar, keseye ince ince dökerler… Gezerken Kadıköy sahillerini, ayrı bir lezzet verir “çıtlayan” çekirdekler… Her ne kadar bahar ayları gelse de, kestane yine favori… Nar gibi kızarmış, yanmış kestane kabuklarının kokusunda davet var.

RENGARENK BALONLARI PATLATMA KEYFİ…

Balonlar, Moda sahili ile özdeşleşenler arasında… Ancak bu sefer elde tutmak, keyifle izlemek için değil. Moda kayalıklarında adım başı görmek mümkün, balon patlatarak geçimini sağlayan vatandaşları… Boncuk tabanca ile yapılan atışlarda, balonları her patlattığınızda ayrı bir keyif alıyorsunuz. Tabi bu keyfin sonunda ise cüzdanların açılması gerekiyor.

Kadıköy, Anadolu Yakası başta olmak üzere tüm İstanbul’da özellikle genç kesimin ilgi duyduğu bir merkez haline dönüştü. Ulaşım olanaklarının kolaylaşması ile birlikte Avrupa Yakası’ndan Kadıköy’e ulaşmak yarım saati almıyor. Anadolu Yakası genelinde Pendik, Maltepe ve Kartal genelinden yoğun ilginin olduğu Kadıköy’de, bu yaz aylarının bir hayli hareketli geçeceğini şimdiden görmek mümkün…

İşte Kadıköy Life objektiflerinden haftasonu manzaraları…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir