Kadıköy “CHP iktidara” sloganlarıyla yıkıldı…
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy “CHP iktidara” sloganlarıyla yıkıldı…

Kadıköy “CHP iktidara” sloganlarıyla yıkıldı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Cumhuriyet Halk Partisi’nin “İstanbul Mitingi”, Kadıköy İskele Meydanı’nda gerçekleşti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, 30 Mart Pazar günü gerçekleşecek yerel seçimler için mesajlarını Kadıköy’den verdi.

Bağdat Caddesi’nde başlayan yürüyüşe katılımın her geçen dakika artması ile birlikte Kadıköy cadde ve sokaklarında izdiham yaşandı. Saat 15.00 itibariyle başlaması planlanan mitingde Kılıçdaroğlu, kalabalık nedeniyle ancak 16.15’de İskele Meydanı’na ulaşabildi.

Kılıçdaroğlu, Sarıgül, Tekin, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve parti yönetimi, vatandaşların sevgi gösterileriyle karşılandı. Kadıköylüler ve İstanbul’un dört bir yanından ilçeye akın eden partililer, “CHP iktidara” sloganları ile yürüdü.

KILIÇDAROĞLU İKTİDARI TOPA TUTTU…

“Siyasette siyasetçi zenginleşirse halk fakirleşir. Kadıköy’de 12 yıl yaşadım. İlk çocuğumun fotoğrafını Kadıköy’deki pasajda çektirmiştim. Şimdi torun sahibiyim” diyen Kılıçdaroğlu, sözlerine şu şekilde devam etti: “Twitter ve Youtube kapatıldı. Bizim gençlere söker mi yasak… İstediği kadar yasak getirsin, yasakları çiğneyeceğiz ve özgür Türkiye’yi kuracağız. CHP iktidarında hiçbir bakanın kolunda 700 bin liralık saat görmeyeceksiniz.”

YEREL SEÇİMLERE SAATLER KALDI…

CHP’nin İstanbul Mitingi’nin ardından gözler, sabah saatlerinde başlanacak oy kullanma işlemlerine çevrildi. Türkiye, yeni belediye başkanlarını ve yerel yönetimlerini önümüzdeki saatlerde belirlemiş olacak.

Kadıköy Life, CHP İstanbul Mitingi’ni görüntüledi. İşte İskele Meydanı ve mitingden enstantaneler…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir