Kadıköy 11 yaşında opera sanatçısı çıkardı...
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy 11 yaşında opera sanatçısı çıkardı…

Kadıköy 11 yaşında opera sanatçısı çıkardı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Süreyya Operası’nda sahne alan 11 yaşındaki Kadıköylü İlyas Seçkin, dünya otoritelerinin dikkatini üzerine çekmesinin ardından Macaristan’a gidiyor. Operada başarılı çocuk oyuncu bulmakta zorlanan yönetmenler, artık oyuncuların saçlarını kazıtarak çocuk kahraman oluşturmak zorunda kalmayacak.

Yüzlerce kişinin önünde istenilen özelliklerde opera sergileyebilen çocuk oyuncu bulmanın bir hayli zor olduğu süreçte Kadıköylü İlyas Seçkin, sesi ve sahne performansı ile izleyenleri kendine hayran bıraktı.

Kadıköy LIFE Dergisi’nde özel röportajı yer alan Seçkin, Macaristan’ın Szeged şehrinde yabancı oyuncular ile birlikte opera sahneleyecek. İlyas Seçkin, “Kötülüğün Döngüsü” adlı oyunun tamamında aktif rol alacak.

PARİS’TE DE OYNANMASI BEKLENİYOR…

Oyunun Macaristan’da düzenlenecek yarışmada birinci seçilmesi halinde, Kadıköylü sanatçı Paris’e gidecek. Ancak İlyas Seçkin, henüz 11 yaşında olmasına rağmen uluslararası arenada boy göstererek, çoktan İstanbulluların gönlünü fethetti.

SANAT, OKUL ve HOBİLER BİR ARADA…

Okul eğitiminden geri kalan zamanını opera, müzik ve hobilerine ayıran Seçkin, kısa zamanda kariyerinde sıçrama yapmayı başardı. İngilizce’nin yanı sıra Almanca ve Çince’ye de önemli ölçüde hakim olan başarılı sanatçı, müzik alanındaki başarısıyla da dikkatleri üzerine çekti.

NEO-KLASİK ESERİ HEM ÇALIP, HEM SÖYLEYEBİLİYOR…

Karmaşık müzik yapısı, aynı anda piyano ile çalarken söylenmesinin zor olması yönüyle bilinen neo-klasik opera “Turn of the Screw”, İlyas’ın yetenekleriyle hayat buldu. İstanbul Devlet Opera ve Balesi bünyesinde neo-klasik eserlerin bu nedenle fazla bulunmadığı belirtiliyor. Solist ve opera sanatçısı İlyas Seçkin, yeteneklerini 3 ve 5 Ekim tarihlerinde dünya otoriteleri önünde paylaşacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir