Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencilerinin pansiyonu hazır
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencilerinin pansiyonu hazır

Kadıköy Anadolu Lisesi öğrencilerinin pansiyonu hazır
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Anadolu Lisesi yatılı pansiyonunun yıkılması kararının ardından veliler, mezunlar ve Kadıköy Belediyesi el ele verdi. Kadıköy Belediyesi tarafından yapılan geçici pansiyon binasında 300 öğrenci kalabilecek.

Kadıköy Anadolu Lisesi’nin pansiyon binası, deprem riski ve fiziki yetersizlikler gibi nedenlerle 2017-2018 eğitim ve öğretim dönemi öncesi kapatıldı. 1968 yılında hizmete giren pansiyonun kapatılması ve yenilenme kararı ile birlikte okulda öğrenim gören 300 civarında öğrencinin barınma sorunu ortaya çıktı. Öğrencilerin barınma sorunu çözmek için Kadıköy Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı (KALEV), Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunları Derneği, Anadolu Lisesi velileri, gönüllü bağışçılar ve Kadıköy Belediyesi el ele verdi.

Kadıköy Anadolu Lisesi

OKULDAN AYRILMADAN ÖĞRENİMLERİNE DEVAM EDEBİLECEKLER…

Kadıköy Belediyesi, yurt binasının yenilenmesi sürecinde yatılı öğrencilerin okuldan ayrılmadan öğrenimlerine devam etmeleri için öğrencilerin kalabileceği prefabrik bina yapımını üstlendi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan protokol sonrası yapımına başlanan pansiyon binası tamamlandı. 300 öğrencinin kalacağı prefabrik yurt, 10 Ocak Çarşamba günü açılacak.

HER DETAY DÜŞÜNÜLDÜ…

150 kız ve 150 erkek öğrenci olmak üzere 300 öğrencinin kalabileceği yurtta, iki ayrı yatakhane ve 992 metrekare alana sahip yemekhane bulunuyor. Dört veya 6 kişilik odaların bulunduğu yatakhaneler ise, iki katlı ve toplam 1.270 metrekare alandan oluşuyor. Yurt binasında ayrıca etüt odaları ve TV dinlenme odaları da var. Kadıköy Anadolu Lisesi Pansiyonları’nın açılışı, 10 Ocak Çarşamba günü saat 13.00’de il, ilçe protokolü, öğrenci velileri, mezunlar derneği, öğrenciler ve Kadıköy Belediyesi yetkililerinin katılımıyla gerçekleşecek.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir