Haber Merkezi

Kadıköy-Ataşehir sarı dolmuş seferleri başladı

Kadıköy-Ataşehir sarı dolmuş seferleri başladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy merkez, Uzunçayır ve Bostancı’dan Ataşehir’e sarı dolmuşlarla ulaşım sağlamak artık mümkün. İstanbul’un yükselen değeri Ataşehir ile Kadıköy arasında sarı dolmuş seferleri başladı. Anadolu Yakası’nda denizden iç kesimlere dikey hatlar için bir adım daha atılırken, hat üzerinde en uzun mesafede ücretlendirme 4 TL olarak gerçekleşiyor. Yetkililere ise önemli bir mesajımız var; yeni hatlar kadar hizmet kalitesini, müşteri memnuniyetini ve standartların iyileştirilmesini de sağlayın!

Daha çok Bağdat Caddesi ile özdeşleşen ve denize paralel olarak uzun yıllardır gerçekleştirilen sarı dolmuş seferleri, Anadolu Yakası’nın kuzeye doğru büyümesiyle birlikte dikey hatlardan da payını almaya başladı. Ataşehir-Kadıköy, Ataşehir-Bostancı ve Ataşehir-Uzunçayır seferleri ile birlikte İstanbullular, diğer ulaşım araçlarıyla aktarma yapmadan iki ilçe arasında direkt ulaşım imkanını elde etti.

sarı dolmuş seferleri

HEPSİ CAN TAŞIYOR, KURU DENETİMLE GEÇİŞTİRMEYİN!

İstanbul’da toplu taşıma araçları arasında hizmet kalitesi açısından önemli bir uçurum var. İETT şoförleri, tramvay, metro, metrobüs ve vapur personelleri gibi çalışanlar belirli kontrollerden geçiriliyor, düzenli ve tertipli kıyafet yönetmeliğine tabi tutuluyor, iletişim yönünde daha sağlıklı hizmet alınabiliyor. Ancak özellikle minibüsler ve sarı dolmuşlarda şoförlerden ve sistemsizlikten kaynaklanan sorunlar nedeniyle sık sık üzücü olaylar yaşanabiliyor, bu olumsuzluklar işini hakkıyla yapmaya çalışan meslektaşlarını da gölgeliyor. Sarı dolmuşlar ve minibüsler içerisinde sigara içilmesi, argo konuşulması, sürekli cep telefonu ile ilgilenilerek yolcuların hayatının riske atılması, aşırı hız, trafik ışıkları ve kural ihlalleri gibi medya ve sosyal medyaya yansıyan sayısız gelişme, kara kara düşündürüyor. Hurdaya dönüşmüş, estetikten uzak araçlar da ayrı bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

sarı dolmuş seferleri

YASAL EKSİKLİKLER, HİZMET KALİTESİNİ OLUMSUZ ETKİLİYOR…

Diğer yandan hatları bilmeyen kişilerin, hiçbir eğitimden geçirilmeden direkt sürücü koltuklarına oturabilmesi gibi yasal eksiklikler ve takipsizlikler de hizmet kalitesini olumsuz etkiliyor. İstanbul trafiğinde önemli bir eksiği gideren ve gün içerisinde milyonlarca yolcu taşıyan sarı dolmuşlar ve minibüslere yönelik düzenlemelerin gereksinimi her geçen gün artıyor. İstanbul’da tüm toplu taşıma araçları can taşıyor ancak, yaşam kalitesi araçtan araca değişiyor.

sarı dolmuş seferleri

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir