Kadıköy, Avrupa Şehirler Ağı'nda!
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy, Avrupa Şehirler Ağı’nda!

Kadıköy, Avrupa Şehirler Ağı’nda!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi; Berlin, Londra, Paris, Roma ve Amsterdam gibi Avrupa’nın 170 önemli şehrinin yer aldığı Avrupa Şehirler Ağı’na (Eurocities) kabul edildi.

Kadıköy Belediyesi, başvuru yapmış olduğu Eurocities (Avrupa Şehirler Ağı) Kültür Forumu’nun Ekim 2018’de Lizbon’da gerçekleştirilen toplantısında kültür alanındaki politika ve projelerini üyelere tanıttı. Yenilikçi uygulamalarıyla toplantıda büyük beğeni toplayan Kadıköy Belediyesi, sunumunun ardından gerçekleştirilen oylama sonucunda üyeliğe kabul edildi. Üye şehirlerin kültürel, ekonomik ve sosyal işbirliğinin geliştirilmesini amaçlayan Eurocities’e “Ortak Katılımcı” statüsünde üye olan Kadıköy Belediyesi; Kültür Forumu’nun yaratıcı endüstriler, kültürel erişim, gençlik ve kamusal sanat gibi çalışma gruplarında yer almayı hedefliyor.

Avrupa Şehirler Ağı Eurocities
130 MİLYON VATANDAŞI KAPSIYOR…

Avrupa Şehirler Ağı (Eurocities), 35’ten fazla Avrupa ülkesinde; Viyana, Brüksel, Zürih, Berlin, Frankfurt, Münih, Kopenhag, Helsinki, Paris, Budapeşte, Dublin, Floransa, Milano, Roma, Venedik, Amsterdam, Oslo, Stockholm, Londra, Manchester gibi 130 büyükşehir ve 40 şehrin yerel yönetimlerini bir araya getiriyor. Yaklaşık 130 milyon vatandaşı bir araya getiren Eurocities; AB politikalarına etki etmek, yeni projeler geliştirmek, şehirlerin gelişmesi ve sürdürülebilir bir gelecek için çeşitli programların geliştirilmesine ön ayak oluyor. Türkiye’den İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Konya büyükşehirlerinin yanı sıra Beşiktaş, Beylikdüzü, Beyoğlu, Mezitli, Nilüfer, Osmangazi, Pendik, Serdivan ilçeleri, Eurocities’e üye şehirler arasında yer alıyor.

Kadıköy
Kadıköy Belediyesi; Berlin, Londra, Paris, Roma ve Amsterdam gibi Avrupa’nın 170 önemli şehrinin yer aldığı Avrupa Şehirler Ağı’na (Eurocities) kabul edildi.
Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Kadıköy, Avrupa Şehirler Ağı’nda!

 1. ZEYNEP SAĞLAM Ocak 11, 2019 at 2:34 pm

  bir de burada ikamet edenlerle ropörtaj yapsalar… meskun mahaller şuursuzca alkollü mekanlara çevrilirken insan kalitesi de gün geçtikçe düşüyor… Kadıköyü hanzolar istila etti, kanser gibi yayılıyor pis mekanlar…

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir