Kadıköy Belediyesi’nden “Bir Mont Bir Bot” kampanyası...
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Belediyesi’nden “Bir Mont Bir Bot” kampanyası…

Kadıköy Belediyesi’nden “Bir Mont Bir Bot” kampanyası…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, Van depreminde yıkılıp yeniden yapılan Adıgüzel Köyü Nadide İnan İlkokulu’nun minik öğrencileri için “Bir Mont Bir Bot” kampanyası başlattı.

Kadıköy Belediyesi’ne sosyal medya aracılığıyla ulaşıp, kış koşullarında okullarına mont ve bot giymeden gelen çocuklara yardım edilmesini isteyen okul öğretmeninin girişimiyle başlayan yardım kampanyası, 11 Ekim Cuma gününe kadar sürecek.

Kampanyaya katılmak isteyenler, Kadıköy Belediyesi’nin 444 55 22 numaralı çağrı merkezini arayarak, ihtiyaç sahibi çocukların yaş ve beden ölçülerini alabilecekler. Kampanyanın en önemli ayrıntısı ise, yardımseverlerden para kabul edilmemesi; sadece mont ve bot istenmesi…

Kampanya hakkında bilgi veren Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Van depreminin yaralarını sarmak için daha önce Kadıköylülerin yaptıkları kampanya ile Van’a tırlar dolusu yardım malzemesi ulaştırdıklarını belirterek, şunları söyledi:

SADECE BOT VE MONT KABUL EDİYORUZ…

“Van depreminin yaraları ne yazık ki tam olarak sarılamadı. Depremde yıkılan Adıgüzel Köyü ilkokulu, Nadide İnan adlı bir hayırsever tarafından tekrar yaptırılıp bu yıl hizmete sokuldu. Ancak öğrencilerinin birçok ihtiyacı var. Bize ulaşan okul müdür ve öğretmenleri, özellikle çocukların kışlık bot ve mont-kaban ihtiyacını dile getirdi. Biz de hemen bu iki büyük ihtiyaca yoğunlaştık. Sadece bot ve mont kabul ediyoruz. 6-12 yaş arası çocukların beden ölçülerine göre, kampanyaya katılanlardan yeni mont ve bot almalarını istiyoruz.

11 EKİM CUMA GÜNÜNE KADAR DEVAM EDECEK…

Bu özel kampanya, 11 Ekim Cuma gününe kadar sürecek. Bayram öncesi hızla çocuklarımıza bot ve montlarını göndereceğiz. Hem bayramı sıcak geçirecekler, hem de okullarına giderken üşümeyecekler. Katılmak isteyenler, belediyemizin Çağrı Merkezi’ni arayarak bot ve mont beden ölçülerini alabilirler. Fazla katılım olursa, gelen bot ve montları çevre köy okullarına da kısa sürede ulaştıracağız."


Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir