Kadıköy Belediyesi’ne iki “Bilişim Yıldızı” ödülü…
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Belediyesi’ne iki “Bilişim Yıldızı” ödülü…

Kadıköy Belediyesi’ne iki “Bilişim Yıldızı” ödülü…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Son yıllarda uyguladığı bilişim ve internet hizmetleri ile gündeme gelen Kadıköy Belediyesi, Türkiye Bilişim Derneği’nin düzenlediği “2013 Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması”nda iki ödül kazandı. Kadıköy Belediyesi, “e-belediye ödülleri” kategorisinde birinci olurken, halk oylaması ile belirlenen “Halkın Favorisi Özel Ödülü”nü de kazandı.

Türkiye’de kamu ve özel kuruluşlar arasında e-dönüşümü özendirmek, güzel örnekleri diğer proje sahipleriyle paylaşmak, e-dönüşüm konusunda toplumu bilinçlendirip, Türkiye’nin bilgi toplumu olmasını desteklemek amacıyla düzenlenen yarışmada “2013 Bilişim Yıldızları” seçildi.

Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması” ödül töreninde, Kadıköy Belediyesi’ne iki ödül geldi. 7 ayrı kategoride, konularında uzman 20 jürinin belirlediği ve 21 ödülün dağıtıldığı gecede, e-belediye kategorisinde Kadıköy Belediyesi, belediyenin resmi web sayfasında uyguladığı  e-belediye hizmetleriyle “e-belediye” ödülünü alırken, özel ödül kategorisinde halkın oylarıyla belirlenen “Halkın Favorisi” ödülünü de yine  Kadıköy Belediyesi kazandı.

“E-BELEDİYECİLİK HİZMETLERİNİ BAŞARI İLE UYGULUYORUZ…”

Ödül törenine belediyenin Bilgi İşlem Müdürlüğü çalışanlarıyla birlikte katılarak ödülü alan Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Özocak, Kadıköy Belediyesi’nin bilişim dalında iki  ödül kazanmasının sürpriz olmadığını belirtti. Kadıköy Belediyesi’nin teknolojiyi çok iyi kullandığını ve belediye hizmetlerine e-belediyecilik hizmetlerini başarıyla uyguladığını kaydeden Özocak, şunları söyledi:

KADIKÖYLÜLER TEKNOLOJİYİ ÇOK İYİ KULLANIYOR…

“E-belediye konusundaki uygulamalarımız, birçok belediyeye örnek oluyor. Bu konuda çok başarılı ve iddialıyız… Son zamanlarda özellikle Altıyol’da uyguladığımız ücretsiz internet hizmeti ve belediyemizin sosyal medyayı kullanmadaki başarısı, halkın favorisi ödülünü kazanmamızda çok büyük etken oldu. Kadıköylüler teknoloji çok iyi kullanıyor ve belediyecilik hizmetlerinde bunun da uygulanmasından memnunluk duyuyor.”

2013 BİLİŞİM YILDIZLARI ÖDÜLLERİNİ KAZANANLAR…

e-belediye

1  http://www.kadikoy.bel.tr
2  http://www.serdivan.bel.tr
3  http://www.tarakli.bel.tr

e-eğitim 

1  http://ocw.metu.edu.tr
2  http://sanalkurs.net
3  http://www.balabanisg.com.tr

e-genç 

1  http://www.unialimsatim.com
2  http://www.sanaldata.com
3  http://www.genclikkarti.com

e-hizmet 

1  http://kultursanat.bagcilar.bel.tr
2  http://www.iett.gov.tr
3  http://www.finedinemenu.com

e-inovasyon / girişimcilik 

1  http://www.wordego.com
2  http://www.e-hastam.com
3  http://www.apsiyon.com

e-ticaret 

1  http://www.sepeton.com
2  http://www.
transferonly.com
3  http://www.mobilyalarburada.com

En İyi Web Sitesi

www.sanaldata.com

Halkın Favorisi 

www.kadikoy.bel.tr

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir