Kadıköy Belediyesi ve KİHEP protokol imzaladı
 Haber Merkezi

Kadıköy Belediyesi ve KİHEP protokol imzaladı

Kadıköy Belediyesi ve KİHEP protokol imzaladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi ile Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı (KİHEP) arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Kadıköy Belediyesi’nde düzenlenen protokol törenine Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Bahar Yalçın, KİHEP Sorumlusu Duygu Şahin, KİHEP Koordinatörü Zelal Ayman, KİHEP Danışmanı Emine Gülşah Seral, Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmet Müdürü Duygu Adıgüzel ve eğitici eğitimi alan uzman kadın personeller katıldı.

kihep

İSTANBUL’DA PROTOKOLE İMZA ATAN İLK BELEDİYE…

Protokol, Kadıköy Belediyesi Meclisi’nin 8 Mart Çarşamba oturumunda oy çokluğu ile kabul edilmişti. Kadıköy Belediyesi, İstanbul’da protokole imza atan ilk belediye oldu. İmzalanan protokol ile kadınların, kadının insan haklarına ilişkin eleştirel bir bilinç kazanmaları ve haklarını yaşama geçirme becerilerini edinmeleri hedefleniyor. Kadıköy Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve Toplumsal Eşitlik Birimi işbirliğinde yürütülecek eğitim çalışmaları ile yılda en az 150 Kadıköylü kadına ulaşılması hedefleniyor.

kadıköy belediyesi

KİHEP HAKKINDA…

Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler’in (KİH-YÇ) 1993-1996 yıllarında Ankara, İstanbul, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da yürüttüğü “Türkiye’de kadının insan hakları” ve “aile içi şiddet” konulu saha araştırmaları sonunda Kadının İnsan Hakları-Yeni Çözümler Derneği, 1995 yılında Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’nı (KİHEP) geliştirdi. KİHEP gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde, yazılı ve sözlü yasaların kadınların yaşamlarını nasıl şekillendirdiği konusunda bilinçlenmesine, hakları ve yasaları öğrenmenin yanı sıra onlar karşısında eleştirel bir bilinç kazanmasına, hakları yaşama geçirme becerilerini edinmesine ve toplumsal değişimi harekete geçirme gücüne ulaşmasına yönelik bir eğitim programı olarak biliniyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir