Kadıköy Belediyesi'nden Beste Yarışması
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy Belediyesi’nden Beste Yarışması

Kadıköy Belediyesi’nden Beste Yarışması
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, ilkini 2017 yılında düzenlediği Beste Yarışması’nın ikincisini düzenliyor. 35 yaş altı genç kompozitörlere açık yarışmaya son katılım tarihi 15 Ocak 2018.

Kadıköy Belediyesi’nin sanatçı ve edebiyatçıları yeni eserler yaratmaya özendirmek için müzik ve sahne sanatları dallarında yaptığı çalışmalar sürüyor. Belediye, genç bestecileri yeni eserler yaratmaya özendirip teşvik etmek amacıyla Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası Ulusal Beste Yarışması düzenliyor. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen yarışmada Ahmet Tamer Topuz (27) üçüncülük, Orhan Veli Özbayrak (28) ikincilik, Cem Oslu (25)  ise birincilik ödülünün sahibi olmuştu.

SEÇİLEN ESERLERİN KAYDI VE CD OLARAK BASIMI YAPILACAK…

35 yaş altı genç kompozitörlere açık olan yarışma jürisi; Gürer Aykal, Oğuzhan Balcı, Turgay Erdener, Rengim Gökmen, Antonio Pirolli, Yalçın Tura ve Hasan Uçarsu’dan oluşuyor. Birinci, ikinci, üçüncü ve ik adet mansiyon için para ödülünün olduğu yarışmada Seçici Kurul tarafından uygun görülen eserlerin, belediye tarafından kaydı ve CD olarak basımı yapılacak.

YARIŞMANIN FİNALİ VE ÖDÜL TÖRENİ SÜREYYA OPERASI’NDA…

Bestecilerin eserlerini 15 Ocak 2018 tarihine kadar gönderebilecekleri Beste Yarışması’nın finali, halka açık olarak 26 Mart 2018 Pazartesi akşamı Süreyya Operası’nda yapılacak. Yarışmanın ödül töreni ise, konserin ardından aynı gece gerçekleştirilecek. Yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi ve şartname, http://www.sureyyabesteyarismasi.kadikoy.bel.tr/ internet adresinden edinilebilir.

Beste Yarışması

Kadıköy Belediyesi, ilkini 2017 yılında düzenlediği Beste Yarışması’nın ikincisini düzenliyor. 35 yaş altı genç kompozitörlere açık yarışmaya son katılım tarihi 15 Ocak 2018…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir