Kadıköy Caferağa’da Uluslararası Veteran Masa Tenisi Turnuvası…
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Caferağa’da Uluslararası Veteran Masa Tenisi Turnuvası…

Kadıköy Caferağa’da Uluslararası Veteran Masa Tenisi Turnuvası…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Uluslararası Veteran Masa Tenisi Turnuvası, 13-14 Ekim 2012 tarihlerinde, Kadıköy Caferağa Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y İstanbul Anadolu Yakası Yönetim Çevresi Federasyonu, Fenerbahçe Veteran Spor Kulübü ve Kadıköy Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen turnuvaya; Amerika, Almanya, Arnavutluk, Bosna Hersek, İran, Bulgaristan, Romanya,  Rusya, İsveç, İtalya, Makedonya, Slovakya, Şili ve Türkiye olmak üzere, 14 ülkeden 44 yabancı ve 188 Türk, toplam 242 veteran masa tenisçi katıldı.

Turnuva; veteran yaş gruplarında 30-39, 40-49, 50-59, 60-64, 65-69, 70-74, +74 tek erkekler, 40-49, 50-59 tek bayanlar, çift bayanlar ve 30-39, 40-49, 50-59, 60-69, +70 çift erkekler kategorilerinde gerçekleştirildi.

Turnuvanın açılışı; Federasyon Başkanı Ercüment Yüceler, 4. Kesim Başkanı ve Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve FB Veteran Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Nesibe Müsevitoğlu ile Lions Spor Komitesi ve FB Veteran Spor Kulübü Başkanı Savaş Pravuştalı tarafından yapıldı.

Turnuvaya dünya şampiyonalarında derece yapmış, başarılı veteran masa tenisçiler de katıldılar. Final maçları ise, izleyicilere heyecanlı anlar yaşattı. Dereceye girenlere madalya ve kupaları, 14 Ekim Pazar akşamı Caferağa Spor Salonu’nda yapılan bir törenle, yetkililer tarafından verildi.

Aynı gece, Saint Joseph Lisesi Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen gala gecesinde, sporcular ve Lionlar birlikte doyasıya eğlendiler. Yabancı sporcular, İstanbul’da kaldıkları süre içinde, tarihi ve turistik yerleri gezme fırsatı da elde ettiler.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir