Kadıköy, Cumhuriyet kutlamalarına hazır!
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy, Cumhuriyet kutlamalarına hazır!

Kadıköy, Cumhuriyet kutlamalarına hazır!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. yıldönümünde Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu sene de bayram coşkusunu Kadıköy sokaklarına taşıyacak. 21 Ekim’de bayrak dağıtımı ve Cumhuriyet Bandosu ile başlayacak etkinlikler, 25 Ekim Çarşamba akşamı Hayko Cepkin ve Moğollar konseriyle devam edecek. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının en görkemlisi ise, her zamanki gibi 29 Ekim’de Bağdat Caddesi’nde yapılacak yürüyüş olacak.

Her yıl onlarca etkinlikle Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan Kadıköy Belediyesi, bu yıl da iki haftaya yayılan etkinlikler ve konser ile Cumhuriyet coşkusunu Kadıköylülere yaşatacak. Kutlamalar, bayrak dağıtımı ile başlayacak. Bu kapsamda 21 Ekim Cumartesi saat 14.00’de Altıyol’da, 22 Ekim Pazar günü saat 14.00’de Şaşkınbakkal Işıklar’da Kadıköy Belediyesi tarafından bayrak dağıtılacak.

CUMHURİYET BANDOSU HER YERDE…

Cumhuriyet Bandosu, bu yıl da tüm hafta boyunca Kadıköy’ün çeşitli noktalarında bayram coşkusunu yaşatacak. Bando bir hafta boyunca Altıyol, Şaşkınbakkal Işıklar, 19 Mayıs Mahallesi, Hasanpaşa, Yeldeğirmeni, Eğitim Mahallesi, Zühtüpaşa Mahallesi gibi pek çok noktada marşlarıyla Cumhuriyet coşkusunu alevlendirecek. 23 Ekim Pazartesi saat 10.00’da Kadıköy İskele Meydanı Atatürk Anıtı’nda Meşale Yakma Töreni yapılacak.

MOĞOLLAR VE HAYKO CEPKİN İLE CUMHURİYET KONSERİ…

Bu yılki Cumhuriyet Gecesi’nin konukları, Anadolu Rock denince akla ilk gelen gruplardan olan ve hiç eskimeyen Moğollar ile farklı tarzıyla gönüllerde taht kurmuş Hayko Cepkin olacak. Cumhuriyet Konseri, 25 Ekim Çarşamba akşamı saat 20.00’de Kadıköy Belediye Binası bahçesinde gerçekleşecek. Konser ve diğer tüm etkinlikler, herkesin katılımına açık olacak.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ…

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının doruk noktasını ise her, yıl olduğu gibi bu sene de Bağdat Caddesi’ndeki Cumhuriyet Yürüyüşü oluşturuyor. Yüzbinler, Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle 29 Ekim Cumartesi akşamı Bağdat Caddesi’nde buluşacak. Bu yıl 24. kez düzenlenecek olan geleneksel Cumhuriyet Yürüyüşü, her zaman olduğu gibi Suadiye Işıklar’da saat 19.00’da başlayacak.

Cumhuriyet

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir