Kadıköy demek, spor demek!
 Pınar Baltacı

Kadıköy demek, spor demek!

Kadıköy demek, spor demek!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy; parkları, sahilleri ve caddeleriyle sporla barışık bir ilçe… Kalabalıklaşan ve her geçen gün betonlaşan İstanbul’da nefes alacak alanları var Kadıköylülerin. Kadıköy Belediyesi’nin de spora ve sağlıklı yaşama olan duyarlılığı ile beraber, Kadıköy ilçesi sporda ivme kazanıyor. Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Zafer Batar ile Kadıköy’de sporu konuştuk. Batar’a göre; “Kadıköy demek, spor demek!”

“TURP GİBİ KADIKÖY”

Kadıköy Belediyesi’nin halkın taleplerini karşılamak amacıyla elindeki tüm imkânları kullandığını belirten Zafer Batar; “Kadıköy gibi bir ilçede spor yapmamak mümkün değil. Tüm Kadıköylülere, hatta Kadıköy dışından gelen vatandaşlarımıza bile alanlarımızda spor yaptırma gayreti içerisindeyiz. Bu noktada Belediye Başkanımız Sayın Aykurt Nuhoğlu’na da değinmek istiyorum. Kendisi belediyemiz tarafından organize edilen sabah sporlarına katılıyor. Her güne sporlar başlayan başkanımız, spor alanındaki projeleri çok önemsiyor. Spor Müdürlüğü olarak topluma bilinçli sporu aşılamak istiyoruz. Kadıköy’de bulunan altı farklı parkta sabahları ‘Turp gibi Kadıköy’ sloganı adı altında faaliyetlerde ve etkinliklerde bulunuyoruz” şeklinde konuştu.

Kadıköy Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Zafer Batar

YAZ AYLARINDA FAALİYETLER ÇOCUKLARA ÖZEL…

Toplumun yararı için genelde toplu spor etkinlikleri düzenlediklerini ifade eden Batar, sözlerine şu şekilde devam etti: “Sporda zorlama olmaz, spor isteğe bağlıdır. O yüzden bizler de talebe göre faaliyetlerimizi yürütüyor ve istediğimiz sonuçlara ulaşıyoruz. Bütün bir sene devam eden spor hareketlerimiz var. Kapalı merkez sayılarımız şu an için az sayıda olduğu için lokomotif olarak kullandığımız Gençlik Merkezimiz var. Orada yetişkinlere dönük pilates, yoga, zumba, horon, dans, satranç gibi branşlarda derslerimiz tüm kış devam etti. Yaz aylarında oraya katılan vatandaşlarımıza bir dinlenme süresi tanıyarak, çocuklara dönük faaliyetleri arttırdık. Okulların kapanmasıyla beraber boşta kalan çocukların yaz aylarında spor gereksinimlerini karşılamaya çalışıyoruz. Kadıköy’de ilçe bazında diğer kurumlarla da uyum içerisinde bir çalışma yürütüyoruz. Örneğin; Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile iletişim halindeyiz.”

ÖZGÜRLÜK PARKI’NDA FARKLI SPOR BRANŞLARINDA ETKİNLİKLER…

Yaz aylarında sporun farklı branşlarında çalışmalara katılan çocuklardan yetenekli olanları ailelerinin izniyle kulüplere de yönlendirebileceklerini vurgulayan Zafer Batar; “Kulüplerden talep olması halinde, çocukların aileleri ve kulüplerin görüşmesini sağlayabiliyoruz. Caferağa Spor Salonu’nda basketbol ve futbol gibi alanlarda çalışmalarımız sürüyor. Orada genelde 7-18 yaş gruplarına hitap ediyoruz. Bunun yanında Kalamış Gençlik Merkezimiz var. Orada da sabah 09:00’dan akşam 16:30’a kadar 6-13 yaş grubundaki çocuklar misafirimiz oluyor. Çocukların yemekleri de gün içerisinde oradan karşılanıyor. Ayrıca, çocuklarımızı spora alıştırmak için Özgürlük Parkı’nda etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerin amacı, Kadıköylü çocukları farklı spor branşlarıyla tanıştırırken, aynı zamanda sporu sevmelerini sağlamak. Özgürlük Parkı’ndaki etkinliklere çocuklar dönüşümlü olarak katılım gösterebiliyor” dedi.

kapalı yüzme havuzu

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir