Kadıköy, dünyanın en havalı 43. semti oldu
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy, dünyanın en havalı 43. semti oldu

Kadıköy, dünyanın en havalı 43. semti oldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İngiltere merkezli seyahat dergisi Time Out, dünyanın en havalı 50 semtinin listesini hazırladı. Dergi, dünya genelinde ziyaret edilmesi gereken “En havalı 50 semt” arasında Kadıköy’ü de listeye aldı. Dergi yönetimi, “havalı” semtleri belirlemek için yerel Time Out editörlerinden görüş almanın yanı sıra 15 bin kişinin katıldığı bir anket de düzenledi.

TURİST GİBİ HİSSETMEDEN, ORANIN YERLİSİ GİBİ…

Time Out’un son sayısındaki habere göre belirlenen liste, ziyaretçilerin “turist gibi hissetmeden, oranın yerlisi gibi” yiyip içip takılabileceği havalı yerlerden oluşuyor. Listede 43. sırada yer alan Kadıköy için şu ifadelere yer verildi: “İstanbul’un Asya tarafında, Marmara Denizi’nin kıyısında bulunan Kadıköy, son birkaç senede popülerlik kazandı. Burada yüzlercesi açılan kafeler, restoranlar, tasarım stüdyoları ve dükkanlar, burayı Avrupa yakasının keşmekeşinden ziyade, şehrin nasıl takıldığını daha sakin bir ortamda görmek isteyenler için gidilmesi gereken bir yer yapıyor.”

Kadıköy

İLK SIRADA MADRİD…

Time Out, okuyucuları için Kadıköy’de yapılabilecek tüm aktiviteleri de sıraladı. Listenin ilk üç sırasında ise İspanya’nın başkenti Madrid’deki Embajadores, Güney Kore’nin başkenti Seul’deki Euljiro, Kolombiya’da Antigua bölgesinin başkenti Medellin’deki Nueva Villa de Aburrá semtleri bulunuyor. Listenin dördüncü sırasında, Yunanistan’ın başkenti Atina’da çoğunlukla göçmenlerin yaşadığı Metaxourgeio yer alıyor.

LİSTEDE İLK 10…

1. Embajadores, Madrid-İspanya

2. Euljiro, Seul-Güney Kore

3. Nueva Villa de Aburrá, Medellin-Kolombiya

4. Metaxourgeio, Atina-Yunanistan

5. Princípe Real, Lizbon-Portekiz

6. Strasbourg-Saint-Denis, Paris-Fransa

7. Neukölln, Berlin-Almanya

8. Yanaka, Tokyo-Japonya

9. Highland Park, Los Angeles-ABD

10. Fitzroy, Melbourne-Avustralya

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir