Kadir Toprakkaya

Kadıköy Engelliler Merkezi hizmete açılıyor…

Kadıköy Engelliler Merkezi hizmete açılıyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, engelli bireyleri bireysel ve sosyal anlamda desteklemeye devam ediyor. İBB Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy Engelliler Merkezi binasını özel bir törenle hizmete açıyor.

Otistik, ortopedik, görme, işitme, zihinsel, süreğen ve ruhsal-duygusal engele sahip bireylerin eğitim alacağı Kadıköy Engelliler Merkezi, 110 kişilik eğitim kapasitesine sahip. Teknolojik altyapısı ve sosyal imkanlarıyla göz dolduran merkezde; 100 kişilik seminer salonu, mac laboratuvarı, ses stüdyosu, dijital kütüphane, sporla rehabilitasyon salonu ve çağdaş eğitim araçlarıyla desteklenmiş 6 sınıf bulunuyor. Temel hizmet amacı engelli bireylere bağımsız yaşam desteği ve eğitimi sunmak olan merkezde, çok yönlü eğitim programları uygulanacak.

SANAT VE MESLEKİ EĞİTİMLER VERİLECEK…

İBB Engelliler Müdürlüğü (İSEM) Kadıköy Engelliler Merkezi’nde temel bilgisayar kullanımı, web tasarımı, bilgisayar destekli reklam tasarım, bilgisayarlı stilistik, yönetici asistanlığı, peyzaj bahçıvanlığı, temel fotoğraf çekimi, 3d animasyon, serigrafik baskı gibi mesleki eğitimler sunacak. Ayrıca model gemi yapımı, ipek halıcılık, kitre bebek yapımı, çini işlemeciliği, resim, ebru, hüsnühat, ritim, müzik ve güzel sanatlara hazırlık kapsamında sanat eğitimleri de verilecek. 0-6 yaş grubu otistik çocuklara okul öncesi özel eğitimin de verileceği merkezde, engelli ve ailelerinin aile hayatını kolaylaştıracak ve sosyal yaşamın her kesitinde destekleyecek uzmanlaşmış hizmetler sunulacak.

ANADOLU YAKASI’NDA TEK…

İSEM Kadıköy Engelliler Merkezi; Kadıköy, Göztepe, Erenköy, Kozyatağı, Ünalan, Küçükyalı ve ard bölgelerinden gelen hizmet taleplerini karşılayacak. Otizm engelli bireylere dönük ihtisaslaşmış bir hizmeti sunacak olan merkez, Anadolu Yakası’nda tek olma özelliği taşıyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir