Kadıköy Fasıl’da “Bahar Senfonisi Sergisi”...
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Fasıl’da “Bahar Senfonisi Sergisi”…

Kadıköy Fasıl’da “Bahar Senfonisi Sergisi”…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Canlı müzik, eğlence ve sohbet dolu Kadıköy Fasıl, bu kez dev bir sanatsal organizasyona ev sahipliği yapıyor. 29 ressamın gözbebeği eserleri, “Bahar Senfonisi Sergisi” eşliğinde Kadıköylüler ile buluştu.

“Fasıl’da resim sergisi mi olur” diye düşünenlere “İşte böyle olur” yanıtını veren etkinlik, yoğun ilgiyle karşılandı. Her akşam şarkı ve türkülerle renklenen Kadıköy Fasıl, bir anda sanat galerisine dönüştü.

Küratör Esma Bayraktar’ın düzenlediği “Bahar Senfonisi Sergisi”nde portre, sürrealist ve fantastik eserler yer alıyor. Bayraktar, sergiye ilgi gösteren yakın dostları ve sanatseverlere, ressam ve destekçilerine teşekkür etti.

ÇINAR AYŞEGÜL MUŞABAK’IN ESERİ BÜYÜLEDİ…

Çılgın sanat eserleri ile tanınan Ressam Çınar Ayşegül Muşabak, sürrealist-fantastik tablosu ile büyük ilgi gördü. Aynı fonda farklı olguları birleştiren sanatçının özel çalışmasının yapımı 1 ay sürmüş. Muşabak, Kadıköy Life’a eserine yönelik yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Burada dünyada yaşanan kaosu anlatıyorum. Kaosu sona erdirmek için bir güç çıkacak, öyle bir çıkmak ki bu!.. Tek yumurtadan çıkacak. Aynı anda çok fazla zihne sahip olacak. Yumurtanın içinde bir bebek görürsünüz, çıkacak olan işte o bebek… Hem sosyal, hem politik, hem de dini olguları taşıyor bu eserim… Sıradışı olduğunu ilk bakışta anlayabiliyorsunuz.”

29 ressamın gözbebeği eserleri, “Bahar Senfonisi Sergisi” eşliğinde Kadıköylüler ile buluştu…

“Bahar Senfonisi Sergisi”nin küratörü Esma Bayraktar, sergiye ilgi gösteren yakın dostları ve sanatseverlere, ressam ve destekçilerine teşekkür etti…

“Fasıl’da resim sergisi mi olur” diye düşünenlere “İşte böyle olur” yanıtını veren etkinlik, yoğun ilgiyle karşılandı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir