Kadıköy'ün gazetesi yayınlandı
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’ün gazetesi yayınlandı

Kadıköy’ün gazetesi yayınlandı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Geçtiğimiz Nisan ayında yayın hayatına yeniden merhaba diyen Kadıköy’ün ve Kadıköylülerin gazetesi “Kadıköy”, yayınlanan üçüncü sayısı ile raflarda yerini aldı. Başta Kadıköylüler olmak üzere herkesin “Ne olacak?” diye büyük merakla beklediği Gebze-Halkalı Banliyö Hattı Projesi’ne manşetinde yer ayıran Kadıköy Gazetesi sayfalarında, ilgiyle okuyabileceğiniz pek çok haber yer alıyor.

SERTAÇ KAYSERİLİOĞLU’NDAN KADIKÖY’ÜN PLAJLARI…

Gazetemizin başyazarlığı dışında bir Kadıköy duayeni olarak da bilinen araştırmacı-yazar ve koleksiyoner R. Sertaç Kayserilioğlu, Kadıköy’ün Plajları yazısını öyle bir kaleme aldı ki, yolunuz Kadıköy’den geçtiği için bir kez daha neden olanlara teşekkür edeceksiniz. Şöyle başlıyor O’nun yazısı: “Dünyanın hiçbir yerinde deniz, sahilini İstanbul’daki gibi sarıp, okşayıp sevmemiştir…”

AHMET VEFİK ALP: İSTANBUL, EKÜMENOPOLİS OLMASIN!

Yine başyazarlarımızdan bir başka Kadıköy duayeni, ünlü kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp; “İstanbul, Ekümenopolis olmasın!” başlığıyla kaleme aldığı köşe yazısında seçim yatırımı olarak gördüğü imar affına değinerek, planlamanın anti tezi olduğunu, imar affı olacak ise plan yapmanın abesle iştigal anlamına geldiğini dile getirdi ve İstanbul’un yüzde 70’inin illegal bir şekilde yapılandığına, kente karşı büyük suç işlendiğine dikkat çekti.

KADIKÖYLÜLERE ÜCRETSİZ SAĞLIK HİZMETLERİ…

Arkadaşımız Pınar Baltacı, Kadıköy Belediyesi tarafından sağlanan ve tamamen Kadıköylülere özel ücretsiz sağlık hizmetlerini sizler için derledi. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nden Alzheimer Merkezi’ne, Gebe Okulu’ndan Evde Sağlık’a kadar pek çok hizmetin verildiği birimlerden güzel haberleri öğrendiğinize memnun olacaksınız.

SİNEMATEK RUHU KADIKÖY’DE CANLANIYOR…

Kadıköy Belediyesi, 1980 darbesiyle kapanan Sinematek Derneği’nden sonra Sinematek ruhunu yeniden canlandırıyor. Yoğurtçu Parkı karşısında inşaatına başlanan ve bu yıl sonunda tamamlanması planlanan Sinematek/Sinemaevi, Kadıköy’ün sosyal hayatına yeni bir soluk getirecek.

Kadıköy Gazetesi

KADIKÖY’DE SOKAKLARIN DİLİ…

Herkesin Kadıköy’ü farklı… Kimi sakinliğini seviyor, kimi gece hayatını, kimi denizini, kimi ise sadece caddelerinde dolaşıyor. Kadıköy Gazetesi Aktüalite Ekibi, “Yüzümüzü yine sokağa dönüyoruz ve sokağın dilinden Kadıköy’ü dinliyoruz” dedi; Gencer Genç, Burak Sarıtaş, Fahriye Turgay, Diren Satıcı, Devran Demirci ve Gizem Tınmaz’a mikrofon uzattı.

DAHA NELER NELER…

Geri dönüşümlü kağıda dopdolu ve  24 sayfa olarak basılan dergi sayfalarında, Atilla Yelken’in oluşturduğu Nostalji Pop Korosu’nun CKM’de verdiği konser ile birlikte Akasya Evleri’nin Demet Akalın’la “Yaza Merhaba” dediği etkinliğin haberleri de yer almakta. Kadıköy dışında Üsküdar, Ataşehir, Maltepe ve Adalar’dan haberlerin de bulunduğu Kadıköy Gazetesi‘ni Remzi Kitabevi, Nezih Kitabevi, Gergedan Kitabevi, Mephisto Kitabevi, Tarihçi Kitabevi, Barker Kırtasiye’nin Göztepe, Erenköy, Selamiçeşme, Cemil Topuzlu mağazalarından ve gazete satış noktalarından temin edebilirsiniz.

Bunu paylaş:
  • 102
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir