Kadıköy Halk Eğitim'den Ramazan'a özel konser
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy Halk Eğitim’den Ramazan’a özel konser

Kadıköy Halk Eğitim’den Ramazan’a özel konser
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nin yoğun ilgi gören kursları arasında yer alan Tasavvuf Musikisi’nin kursiyerleri, Ramazan ayına özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde Şef Fulya Soyata yönetiminde düzenlenen konsere Kadıköy Müftüsü Mahmut Çakır, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Aslan, Ak Parti Kadıköy İlçe Başkan Yardımcısı Cafer Tanrıkulu, şube müdürleri, Halk Eğitim Merkezi müdürleri, öğretmen ve kursiyerler katıldı.

Programda Kadıköy Müftülüğü/Türkiye Diyanet Vakfı’nca yürütülen Afrika’ya yardım kampanyasına verilen destek nedeniyle, Kadıköy Müftüsü Mahmut Çakır tarafından Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hülya Narsap ve Koro Şefi Fulya Soyata’ya teşekkür plaketi takdim edildi. Yunus Emre, Mevlana, Pir Sultan Abdal, IV. Murat, Kutbi Dede, Ali Ufku Bey gibi değerli besteâarların eserlerine yer verilen etkinlikte Kurum Müdürü Hülya Narsap, Tasavvuf Musikisi kurslarına dair şunları aktardı:

İZLEYENLERDEN TAM NOT ALDILAR…

“Bu senenin başında Kadıköy Halk Eğitim Merkezimizde başlattığımız Tasavvuf Musikisi kurslarındaki kursiyerlerimiz çok isteklilerdi. Öğretmenlerimizin TRT, İTÜ Devlet Konservatuvarı ve akademik geçmişi sayesinde kursiyerlerimiz kısa sürede çok yol kat etti. Grubun ilk konserini Şeb-i Aruz törenleri kapsamında Konya’da veren arkadaşlarımız, izleyenlerden tam not almıştı. Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Aslan da konser sonrasında ‘Beklediğimin üstünde bir performansla her yerde bizi temsil edecek bir koromuz var artık’ demişti. Konserin beğenilmesinden sonraki ilk davet Üsküdar Belediyesi’nden geldi. Grup, eylül ayı içerisinde Üsküdar Cumba Sanat Şenliği’nde yeni bir konser daha vermeye hazırlanıyor.”

Kadıköy Müftülüğü/Türkiye Diyanet Vakfı’nca yürütülen Afrika’ya yardım kampanyasına verilen destek nedeniyle, Kadıköy Müftüsü Mahmut Çakır tarafından Kadıköy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hülya Narsap ve Koro Şefi Fulya Soyata’ya teşekkür plaketi takdim edildi…
Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir