Kadıköy Hayvan Hakları Çalışma Grubu kuruldu
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy Hayvan Hakları Çalışma Grubu kuruldu

Kadıköy Hayvan Hakları Çalışma Grubu kuruldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türcülük ve cinsiyetçilikten uzak, doğanın hayvanlara tanıdığı yaşama hakkını korumak ve toplumu bu konuda bilinçlendirmek için gönüllülerin bir araya gelmesiyle Kadıköy Hayvan Hakları Çalışma Grubu kuruldu.

Doğa ve kentte yaşayan hayvanların haklarını yerelde de etkili bir biçimde savunmak amacıyla, Kadıköy Kent Konseyi’nin destekleriyle gönüllülük esaslarına dayanarak Kadıköylü hayvanseverlerin bir araya gelmesiyle oluşturulan grubun ilk toplantısında Hayvan Hakları Komisyonu, İstanbul Veterinerler Odası, Hayvanlara Adalet Platformu, Haçiko Derneği, Tema Vakfı eğitmenleri, birçok dernek ve oluşum gönüllüsü yer aldı.

Kadıköy Hayvan Hakları Çalışma Grubu

YAŞ SINIRI OLMADAN HERKESİN KATILIMINA AÇIK…

İkinci toplantı ise geçtiğimiz hafta düzenledi. Toplantıya, Kadıköy Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürü Teoman Aslan ile Murat Çırak katılarak, belediye olarak yaptıkları çalışmaları anlattılar. Kadıköy Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu, yaş sınırı olmadan herkesin katılımına açık. Katılımcılar özgürce düşüncelerini belirtebiliyor ve tartışmaya sunabiliyor. Hangi alanda gönüllü olacağını seçen katılımcılar, o alana yoğunlaşarak hayvanlar için mücadelesini sürdürebiliyor.

Kadıköy Hayvan Hakları Çalışma Grubu

Hayvan hakları mücadelesini her alana yaymak için alınan ortak karar doğrultusunda, Kadıköy Hayvan Hakları Çalışma Grubu’nun buluşmalarında ve toplantılarında vegan-vejetaryen gıdalar tüketilmesi kararlaştırıldı…

CAN DOSTLARIMIZIN YAŞAM HAKKI İÇİN…

Siz de hayvanların yaşam hakkını önemsiyor ve sizin gibi kişilerle bir araya gelmek istiyorsanız, bir sonraki toplantıya katılarak neler yapmak istediğinizi ya da neler yapabileceğinizi gönüllülerle paylaşabilir, ortak bir proje doğrultusunda ilerleyebilirsiniz. Kadıköy Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu’nun düzenleyeceği etkinlikler ve projelerini takip etmek için http://www.facebook.com/kadikoyhayvanhaklari adresini takip edebilirsiniz.

Bunu paylaş:
  • 1
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir