"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan’dan Afet Eğitim Parkı ziyareti

Yazar: Haber Merkezi

Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan, doğal afetler konusunda bilgilendirme çalışmaları ve eğitimler yürüten, Türkiye’nin ilk afet eğitim parkı olan Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı’nı ziyaret etti. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kaymakam Özarslan’a afet sırasında ve sonrasında yapılacakların uygulamalı olarak gösterildiği park hakkında bilgi verdi.

Kadıköy’de afet ve acil durum merkezinin kurulması, telsiz ve uydu gibi haberleşme sistemlerinin kurulumu, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP)’nın Kadıköy’e uyarlanarak tekrar hazırlanması gibi konuları ele alan heyet, afet sırasında kullanılan acil müdahale aracını inceledi. Deprem simülasyonunun yer aldığı deprem deneyim odasında 7.4 büyüklüğündeki Gölcük depremini deneyimleyen heyet, 5 boyutlu sinema ve yangın simülasyonu gibi uygulamaları da katıldı.

“DEPREM İÇİN HAZIRLIKLI OLMALIYIZ, HAZIR OLMALIYIZ”

Parkta okullara, kamu kurumlarına, şirketlere düzenli olarak verilen eğitimler hakkında bilgi alan Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan, Kadıköy Belediyesi’nin personellerinden oluşan ve gönüllü olarak görev yapan Belediye Arama Kurtarma (BAK Kadıköy) ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek; “Deprem için hazırlıklı olmalıyız, hazır olmalıyız. Burada yaptığınız hizmetler çok kıymetli. Hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Afet Eğitim Parkı
Kadıköy Kaymakamı Mustafa Özarslan, doğal afetler konusunda bilgilendirme çalışmaları ve eğitimler yürüten, Türkiye’nin ilk afet eğitim parkı olan Kadıköy Belediyesi Afet Eğitim ve Bilinçlendirme Parkı’nı ziyaret etti…
Afet Eğitim Parkı
Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, Kaymakam Özarslan’a afet sırasında ve sonrasında yapılacakların uygulamalı olarak gösterildiği park hakkında bilgi verdi…
Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et