Kadıköy Kız Lisesi'nden bugüne 62 yıl!
 Nusret Karaca

Kadıköy Kız Lisesi’nden bugüne 62 yıl!

Kadıköy Kız Lisesi’nden bugüne 62 yıl!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

1957 yılında Moda Hacı İzzet Sokak’taki tarihi Mahmut Muhtar Paşa Köşkü’nde başlayan bir yolculuk… Bugüne kadar çok sayıda öğrenciye eğitim ve öğretim kapılarını açmış köklü bir camia… Kadıköy Kız Lisesi olarak eğitim hayatına başlayıp yıllar içinde karma eğitime geçen, sırasıyla önce yabancı dil ağırlıklı, daha sonra da Anadolu Lisesi statüsüne dönüşen ve adı İstanbul Kadıköy Lisesi olarak değiştirilen köklü bir kurum…

Kadıköy Kız Lisesi

Sadece eğitim-öğretimle değil; sanatsal, sportif ve kültürel başarılarıyla da sesini duyuran eski Kadıköy Kız Lisesi, şimdiki İstanbul Kadıköy Lisesi; mezunlarıyla, eğitimcileriyle, Okul Aile Birliği ve Mezunlar Derneği ile her yıl olduğu gibi şubat ayının son pazar gününde yine bir araya geldi. Camiaya gönül verenler, 24 Şubat 2019 Pazar günü okul kantininde Geleneksel Simit-Sahlep Günü’nde buluştu. Yöneticiler, çalışan ve emekli öğretmenler, eski mezunlar birbirleriyle hasret giderdi, okulun çeşitli birimlerini gezerek anılarını tazelediler.

TARİHİ KÖŞK BİNASI KONUKLARINI AĞIRLADI…

19. yüzyılda yapılan ve eğitim-öğretimin ilk başladığı, restore bekleyen tarihi köşk binası, özel gün için kapılarını konuklarına açtı. Saat 14.00’de başlayan geleneksel buluşma günü saat 17.00’ye kadar sürdü. İstanbul Kadıköy Lisesi Müdür Yardımcısı Fatma Solmaz Oğuz’un açılış konuşması ve K. Gürcan Erdaş yönetiminde Müzik Kulübü’nün müzik dinletisiyle başlayan etkinlik kapsamında Mezunlar Derneği ve Okul Aile Birliği, okul anı hediyelikleri ile okul yayınlarının olduğu stantlar açtı.

Kadıköy Kız Lisesi
Sadece eğitim-öğretimle değil; sanatsal, sportif ve kültürel başarılarıyla da sesini duyuran eski Kadıköy Kız Lisesi, şimdiki İstanbul Kadıköy Lisesi; mezunlarıyla, eğitimcileriyle, Okul Aile Birliği ve Mezunlar Derneği ile her yıl olduğu gibi şubat ayının son pazar gününde yine bir araya geldi.
Bunu paylaş:
  • 212
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir