Kadıköy Life’ın bayram ziyaretleri sürüyor…
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Life’ın bayram ziyaretleri sürüyor…

Kadıköy Life’ın bayram ziyaretleri sürüyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life Ailesi olarak sürdürdüğümüz bayram ziyaretlerinin ikinci gününde, yolumuz Silivri Tekirdağ bölgesine düştü.

Bayramın ikinci günü olan 9 Ağustos’ta, ilk olarak duayen sanayicilerimizden Ali Tuncer Taciroğlu’nun Silivri Kavaklı’da bulunan çiftliğine konuk olduk. Burada sabah kahvesi ve öğle yemeğinde birlikte olduğumuz Taciroğlu’nun bayram anıları ve yaşam tecrübelerinden kendimize dersler çıkardık.

İLAHİ KOMEDYA VE BAHATTİN TACİROĞLU MEKTUBU…

Ziyaretimiz sırasında Taciroğlu’nun sehpası üzerinde duran Dante’nin “İlahi Komedya” adlı eseri dikkatimizi çekti. Sayfalarına göz attığımızda kitabın 1954 yılında basıldığını ve içinde babası Bahattin Taciroğlu tarafından “Sevgili Oğullarım” diye başlayan, 31 Mayıs 1956 tarihli daktilo ile yazılmış mektubuna rastladık. Bu mektubun içinde yazanlar, bize bugün bile göz ardı etmememizi gerektiren öğütler İle doluydu.

Şöyle diyordu Bahattin Taciroğlu: “Bugün mektubunuzu aldım ve çok memnun oldum. Ancak kendi durumunuz hakkında tafsilat vermeyişinize üzüldüm. Mektep durumundan da tafsilat yok. Kendinize çok dikkat edin. Oraların havaları bizimkine benzemez, pardesülerinizi daima yanınızda taşıyın. Dik kafalılık yapmayın ve etrafınıza karşı daima hürmetkar olun. Zinhar aklınızdan çıkarmayın ki, insanları yükselten terbiye ve yüksek ahlaktır.”

AKPINAR’LARIN YAZLIĞINDA KUZU ÇEVİRMESİ…

Üçüncü ziyaretimiz ise, aynı zamanda fotoğraf danışmanımız da olan ünlü fotoğrafçı Süleyman Akpınar’ın yazlığı oldu. Süleyman ve Neslihan Akpınar çifti, denize sıfır konumundaki villalarının bahçesinde kuzu çevirme yapıyorladı. Son üç ay içinde 15 kilo veren Süleyman Akpınar’ın, bu kiloları böyle giderse tekrar alabileceği endişelerimizi paylaşmakla birlikte kuzu çevirmesini en fazla yiyen biz olduk.

Akpınar’ların villasında gerrçekleşen bu ziyafetin  sahibi her ne kadar Süleyman & Neslihan Akpınar çifti olsa da, mimarı Recai Tanıtkan’dı. Ünlü gayrimenkul danışmanı Recai Bey, kuzunun ve pişirecek uzmanların temin edilmesinden hazırlanmasına kadar gereken işlemleri büyük bir titizlikle gerçekleştirdi. Kadıköy Life Ailesi olarak sofranın diğer lezzetlerinin hazırlanmasında emeği geçen Recai Bey’in değerli eşi Melahat Hanım’a, Neslihan Akpınar’ın sevgili annesi Nursel Hanım ve babası Orhan Bey’e de teşekkürlerimizi iletiyoruz…

BİZİMKÖY’DE KÖFTE PARTİSİ…

Bayramın ikinci gününün son ziyareti, bir başka dostumuz Hacer Güçlü’nün Silivri Bizimköy Tatil Sitesi’nde bulunan yazlığına oldu. Aynı zamanda Yazı İşleri Müdürümüz de olan İrem Toprakkaya Babalık’ın kayınvalidesi olan Hacer Hanım’ın bir başka yerde test edemeyeceğimiz Girit köftesi ve zeytinyağlı çeşitleri damaklarımızda unutulmayacak bir lezzet bırakırken, Hüsnü Babalık’ın mangal konusundaki uzmanlığı közlediği mısırlarla tescil edildi.

Eski bayramları hatırlatan bu dostlarımızın gösterdikleri misafirperverlikleri için Canan ve Kadir Toprakkaya olarak sonsuz teşekkürlerimizi gönderiyor, nice bayramlara birlikte girme dileklerimizi paylaşıyoruz…

Bizimköy Tatil Sitesi’nden kıpkırmızı domatesler, yemyeşil sivri biberler ve salatalıklarla dönen Canan Toprakkaya, “Buraların cazip yönleri de bu nimetler” dedi…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir