Kadıköy Life'dan Ali Koç özel sayısı
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Life’dan Ali Koç özel sayısı

Kadıköy Life’dan Ali Koç özel sayısı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life Dergisi, Temmuz & Ağustos sayısını Ali Koç’a ayırdı. Fenerbahçe’de bir devri yıkıp, yeni bir devri başlatan adam olarak görülen ve büyük heyecan yaratan Koç’un bu inanılmaz başarısının öyküsünü sayfalarımıza taşıdık. Fenerbahçe’de 2014 yılından itibaren önce tabanda cılız fısıltılarla başlayan değişim talebinin, 3 Haziran 2018 günü Ülker Stadı’ndaki 38 sandıktan bir volkan gibi patlayarak Ali Koç’u zirveye taşıma öyküsünü, Hürriyet Gazetesi Fenerbahçe Muhabiri Süleyman Arat, Kadıköy Life okurları için yazdı.

SADECE BİR SEÇİM BAŞARISI DEĞİLDİ…

Aziz Yıldırım gibi güçlü bir karakterin ezici oy farkıyla geçilmiş olmasının, sadece bir seçim kampanyası başarısından ibaret olmadığının anlatıldığı yazıda; oy kullanan kongre üyelerinin, stadyum dışında sabaha kadar kutlama yapan taraftarların bu denli büyük bir teveccühle Ali Koç‘u bağrına basmasının, yıllar önce başlayan ve bugünlere kadar katlanarak devam eden bir sevgi selinin, bir umudun, değişim isteğinin geldiği nokta olarak ifade ediliyor.

Ali Koç

AHMET VEFİK ALP: İSTANBUL’UN YÜZDE 70’İ İLLEGAL YAPILANDI…

Uluslararası Mimarlık Akademisi Bölge Başkanı, Kentbilimci Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, İstanbul’un yüzde 70’inin illegal yapılandığını dile getirerek; “Yabancı konuklarıma bu acı gerçeği anlatmakta zorlanıyorum” dedi.

İBRAHİM TÜTENYURD: NEREYE GELMİŞİZ, NEREYE GİDİYORUZ?

Kadıköylü ünlü mimar İbrahim Tütenyurd, Kadıköy Life için kaleme aldığı yazıda şunları ifade etti: “İmar affına gerek olmaması için öncelikle ilgili kanun, yönetmelik ve genelgelere uygun olarak çalışan yönetici ve yönetimlere ihtiyaç vardır. Hükümet, ilgili kişileri ödüllendirmek ve yasal olmayan yollar ile elde ettikleri konutları yasal hale getirmek adına ‘imar barışı’ dedikleri bir yöntem ile taltif etmektedir ve bu son olmayacaktır.”

HALDUN HÜREL: İSTANBUL, DİŞİ BİR ŞEHİRDİR!

Haldun Hürel ile yakın zamanda raflarda yerini alan “Tuhaf ve Kısa Öykülerde İstanbul” adlı kitabını fırsat bilerek İstanbul’u, Kadıköy’ü ve tabi ki müziğin felsefesini keşfetmeyi başarmış grup Üç Hürel’i konuştuk.

VE DE MEVSİM “PLAJ”DI İSTANBUL’DA…

Bir Kadıköy duayeni olan koleksiyoner-yazar Sertaç Kayserilioğlu, Kadıköy Life Dergisi’nde Kadıköy’ün Plajları’nı yazdı. İşte onun derin ifadesinden küçük bir bölüm: “Kadıköy yakasının sayfiyeliğinin avantajı, Fenerbahçe ya da Suadiye Plajı’na yanları açık, tenteli tramvayla gitmeyle başlardı. Pasoya ödenen delik kuruşlu bedel duhuliye biletinde de aynen sürer, boş kabin bulmadaki zorluk ise kendimizi bir an evvel suya atmadaki aceleciliğimize karışırdı.”

MODA’DA BİR GÜN…

Kadıköy’ümüz, içinde ruhu olan semtleri barındırır. Hele mevsimlerden yazsa, bir başka olur bu semtlerimizden biri. Moda demek Kadıköy demektir, Kadıköy demek de Moda. Biz de size bu güzel semtimizde bir gün içinde yapabileceğiniz bir rota oluşturduk.

BİR NEFES, BU HAYATTA; KINALIADA…

Hayatın keyifli anlarını dergimiz sayfalarında ölümsüzleştiren Yiğit Uygun, Kınalıada’yı kaleme aldığı yazısında “Sevgili okurlar, bugün demiri Proti’nin serin sularına bırakıyoruz, soluk almak için… Keyfimiz ne zaman isterse ana karaya vira diyeceğiz” diyerek, bir sayfiye penceresi açtı hepimize…

GÜLRİZ SURURİ: KADIKÖY, MODERN TÜRKİYE’NİN KALESİ DURUMUNDA…

Kadıköy öyle bir yerdi ki, paşalar ve paşazadeler bile sinemalar, tiyatrolar açıyor, bu ailenin çocukları da o dönemler opera sanatçısı ve tiyatrocu olabiliyordu. Yine bir paşazadelerden Sururi Ailesi… Kalamış’ın en büyük ailelerinden… Bu ailenin kızlarının da tiyatrocu olması kaçınılmaz oluyor. Türk tiyatrosunun Desdemona’sı, Sokak Kızı İrma’sı, Zilha’sı, Zilli Zarife’si, Kaldırım Serçesi, Engin Cezzar’ın Gülriz’i, bu sayımızın özel konuklarından…

ZİHNİ GÖKTAY: ÖZEL TİYATRO SAHİPLERİ VE OYUNLARI BİRER ŞÖVALYEDİR!

Usta sanatçı Zihni Göktay’ın 1977 yılında girdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’ndaki macerası hâlâ devam ediyor. Göktay ile tiyatroya başlama hikâyesinden Şehir Tiyatroları çalışmalarına, Lüküs Hayat’tan Kadıköy’e dair uzun uzun sohbet ettik.

NÜKHET DURU: SAĞLIKLI VE DOĞRU YAŞ ALAN BİR İNSAN OLMAYA ÇABALIYORUM…

Yıllara meydan okuyan sesi, zarafeti ve güzelliğiyle 2018 yılında da hâlâ sahne çalışmalarıyla varlığını sürdüren Nükhet Duru, dergimizin bu sayıdaki onur konuklarından: “Öncelikle sesimi korumaya gayret ediyorum. Güzelliğime gelince, öyle görüyorsanız ne mutlu bana… Ama sağlıklı ve doğru yaş alan bir insan olmaya çabalıyorum. Bunun da sadece fiziksel güzellikle alakası olmadığını, enerjinin ve iyimserliğin yaşam biçimlerimize yansıma yaptığını düşünüyorum. Kısacası, güzellik denen şeyin aslında ruhun dışarıya olan sızıntıları olduğunu söylemek isterim.”

FUAT GÜNER: KADIKÖY’ÜN TEMELLERİ KADIKÖY’DE ATILDI…

Kadıköy demek kültür demek, sanat demek… Burada yaşamış, burayla bağ kurmuş birçok kişi, sanatın bir dalına illa ki bulaşmışlardır. Özellikle de 60’lı ve 70’lı yıllarda müziğimize yön verecek kişilerin Kadıköy topraklarından çıkmış olması ne güzel bir denk geliştir: Fikret Kızılok, Barış Manço, Bülent Ortaçgil, Mazhar Alanson, Özkan Uğur, Ayhan Sicimoğlu ve de Fuat Güner bu isimlerin başında geliyor. Kalamış’ta doğup büyüyen, Saint Joseph’te eğitim gören, MFÖ’nün de temellerini atan Fuat Güner de yine bu sayımızın özel konukları arasında.

SAĞLIK, YAŞAM SAYFALARI, ÖZGÜN HABERLER, ÖZEL RÖPORTAJLAR…

Kadıköy’den Gebze’ye, Üsküdar’dan Beykoz’a, Şile’den Tuzla’ya kadar kültür-sanat etkinlikleri, sağlık haberleriyle birlikte 160 sayfalık dergi sayfalarında özgün haberler, özel röportajlar ve cemiyet haberleri de yer alıyor. Düğünler, kutlamalar, toplantılar, buluşmalar, Anadolu Yakası’nda nereye gidilir?, Kim nerede kiminleydi? Hepsi ve daha fazlası, Kadıköy Life Dergisi’nin Temmuz  & Ağustos 2018 sayısı sayfalarında.

KADIKÖY LIFE’A ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER…

Dijital olarak Turkcell Dergilik, Magzter, www.b-publisher.com ile dMags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Mephisto Kitabevi, Gergedan Kitabevi, Tarihçi Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme, Ethemefendi, Kozyatağı ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir