Kadıköy Life, Topuk Yaylası'nda!
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Life, Topuk Yaylası’nda!

Kadıköy Life, Topuk Yaylası’nda!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life, Anadolu Yakası’nın dışında bir bölgeye daha ulaştı. Fenerbahçe Spor Kulübü’nün üyeleri için oluşturduğu önemli yatırımlar arasında gösterilen Topuk Yaylası Tesisleri’nde, bundan böyle Kadıköy Life Dergisi’nin tüm sayılarını okuyabilmek mümkün olabilecek.

Derginin yayınlanan her sayısından tesislere 100 adet gönderilecek ve isteyen konuklar yanlarında götürebilecek. Ayrıca derginin eski sayıları da, okunmak üzere tesislerde bulunacak.

“ÖNCE VATAN SONRA KUPA” ÖZEL SAYISI…

Topuk Yaylası Tesisleri’nde ayrıca, Sertaç Kayserilioğlu tarafından hazırlanan “Önce Vatan Sonra Kupa” başlıklı Kadıköy Life özel sayısı da bulunacak. Fenerbahçe’nin şanlı tarihinde önemli bir yeri olan “Kuruluş Tüzüğü” ve “General Harrington Kupası” ile ilgili önemli bilgilerin yer aldığı bu özel sayıda şu ayrıntılar yer alıyor: Bundan tam 94 yıl önce, 29 Haziran 1923 tarihinde Fenerbahçe Futbol Takımı, ülkemizi sinsice planları ve ağır silahlarıyla işgal eden kuvvetlerin düzenlediği şampiyonluk kupasında General Harrington Kupası’nı İngilizlerden aldı. O günün şartlarında bunun anlamının ne denli hayati bir önem taşıdığı, ardından hangi mucizelerin yaşanmasına vesile olduğu ve nasıl bir kırılma noktası yarattığı, daha çok duygularımızın derinliklerinde kalmıştı.

TOPUK YAYLASI TESİSLERİ HAKKINDA…

Fenerbahçe Düzce Topuk Yaylası Tesisleri, Fenerbahçe Spor Kulübü’ne ait olan bir sosyal tesistir. Düzce’nin Kaynaşlı ilçesi sınırlarındaki Topuk Yaylası’nda bulunan Fenerbahçe Spor Kulübü Topuk Yaylası Kamp ve Dinlenme Tesisleri, 150 dönümden büyük bir arazi üzerinde ve 2 bin 500 metrekarelik bir alanda inşa edilmiştir. 8 bin  metrekarelik inşaat alanı ile tamamı doğal ahşap malzemeden yapılan tesisin kullanım alanı, üzeri açık spor alanları ve bunlara bağlı ek tesislerle birlikte 8 bin 605 metrekareyi bulmaktadır. Başta Fenerbahçe’ye gönül veren üyelerine olmak üzere hizmet veren tesislerde, Mart 2015 itibarıyla bir yandan da yenileme çalışmaları devam etmektedir.

Topuk Yaylası

Kadıköy Life Dergisi’nin Topuk Yaylası Tesisleri’ne ulaşmasını sağlayan, arkadaşımız Recai Tanıtkan oldu. Sevgili eşi Melahat Tanıtkan ile birlikte Fenerbahçe’ye gönül vermiş bu ikili, aynı zamanda Kadıköy Life Dergisi’nin de daha fazla kitlelerle buluşması yolunda çaba harcayan isimler arasında…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir