KADIKÖY LIFE YAYINLANDI
 Kadir Toprakkaya

KADIKÖY LIFE YAYINLANDI

KADIKÖY LIFE YAYINLANDI
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağı ne kadar gerçekse, Kadıköy’ün çok sert ve hızlı değişen son yılları da tüm nesnelliğiyle karşımızda duruyor. Zaman ağır bir makyaj yaptı, İstanbul’un nadide köşesi Kadıköy’e…

Elbet bir şeyler değişecek, yaşam standartlarının getirdiğince; binalar, caddeler ve sokaklar… Ancak bu değişim çok sert olunca, üstüne üstlük önemli manevi değerler de yitirilince, bir nesil arada sıkıştı. Daha dün iki boş kibrit kutusu arasına metrelerce ip bağlayıp seslerini karşıya ilettiklerinde cep telefonunu “icat eden” Kadıköylüler, şimdilerde orta ve üst yaş grubunda sosyal medyanın tozunu dumanına katıyor, bir bildirimle kıtadan kıtaya geçtiğini aktarıyor. Çocukluklarındaki heyecanı vermese de, bugün cep telefonları hava, su ve yemeğin ardından gelen en önemli gereksinim olmadı mı? Bu güzel olanını şöyle bir kenara koyalım, peki ya unutulan manevi değerler? Komşuluklar, insanın insana saygısı, estetik… Değil küfür etmesini, kulağına küfür gelmemiş Kadıköylülerin yaşlılıklarında sokaklara çıkmak istememesini anlayabilmek için, o tertemiz günlerin bir gününü yaşamak bile yeterli olurdu belki. Sıcacık bir öpücükle “merhaba”nın yerini sadece kısa mesajla “slm, naber” gibi sosyal medya hitaplarının almasını garipseyenlerin o kadar çok haklı yönleri var ki…

Diğer yandan, özgürlüklerin en büyük savunucularındandır Kadıköylüler… Gel gelelim “Özgürlükler ile terbiyesizlik karıştırılıyor” diyecek kadar kızgın ve kırgın ise yedi göbek bir Kadıköylü, şöyle bir şapkayı önümüze koyup düşünmenin gerekliliğini hatırlatıyor. “Yeni Kadıköy nereye gidiyor?” dediğimiz gibi, “Hepimiz nereye gidiyoruz?” sorusu da bir o kadar haklı ve yerinde…

Arkadaşımız Adem Giden, “iki arada bir derede kalan” Kadıköylüler ile dünden bugüne nostalji yolculuğuna çıktı. Bu yazıda kesinlikle gözleri yaşaracak orta ve üst yaş grubu olacak. Gençler mi? Onlar da, bugünün notlarını alarak şöyle bir yarım asır sonrayı hayal edip, kıyaslama yapabilecek ayrıntıları bulacaklar.

OSMAN ERBİL: GELECEKTEN UMUTLUYUM…

Arkadaşımız Tolga Küçük, Vatan Partisi Kadıköy İlçe Başkanı Osman Erbil ile ülkenin gündemine dair bir söyleşi gerçekleştirdi. “Her şeye rağmen gelecekten umutluyum” diyen Osman Erbil; “İnsan potansiyeli olarak baktığımızda Türkiye, bugünkü sorunlarını hızlı bir şekilde çözebilecek durumda. Buna tamamıyla inanıyoruz” mesajı verdi.

CAVİT PAŞA KÖŞKÜ YENİ KİRACISINI BEKLİYOR…

Bağdat Caddesi’nin mücevher taşlarından Cavit Paşa Köşkü’nün yılan hikâyesine dönüşen restorasyon çalışması bitti ve şimdi yeni kiracısını beklemeye başladı. Köşkün restorasyon sürecini Osman Çilsal anlattı.

YEPYENİ BİR BAĞDAT CADDESİ DOĞUYOR…

Anadolu Yakası İnşaatçılar Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu, Bağdat Caddesi’nin önümüzdeki yıllarda yepyeni bir kimlik kazanacağını dergimize ayrıntılarıyla anlattı.

ELİNİZDEN BIRAKAMAYACAĞINIZ BİR SAYI DAHA…

Kadıköy ile birlikte Anadolu Yakası’nın tüm ilçelerinden özel haberler de bulacağınız dergi sayfalarında Sertaç Kayserilioğlu, Kadıköy’ün artık vazgeçilmez bir simgesi olan Boğa’nın öyküsünü, “Bir Başıboş Boğa” başlığı ile kaleme aldı. Enis Fosforoğlu, “NEPATİ” başlığı ile yazdığı köşe yazısında, kıymet bilmezliğin nasıl bir yanlış değer olarak toplumları esir aldığını yazdı. İnal Aydınoğlu ise, yaşadığımız iyi veya kötü olaylar karşısında verdiğimiz tepkilerin bir değerlendirmesini yaptı.

Yiğit Uygun, “Serüvenimiz Deniz, Limanımız Kadıköy” dedi. Yaprak Gürdal, insanın yaşama nedenlerinden biri olan gezip görmek konusunda “Asla ertelemeyin” ifadesini kullanırken, nedenlerini de sıraladı. Kadıköy’e yeni bir psikolojik danışmanlık merkezi kazandıran Aydan Kanatlı; “Bizim için önemli olan kendinizi ne kadar tanımak istediğiniz ve kendinize değer güzellikte bir yaşam alanına sahip olmak istemenizdir” şeklinde konuştu.

Usta magazinci Yeşim Ülker önderliğinde hazırlanan Kadıköy Life Magazin Eki’nde Şevket Çoruh, Nilgün Belgün, Özgür Çevik, Melek Baykal gibi isimler yer aldı. Anadolu Yakası’nın nabzını tutan cemiyet haberleri, Rotary, Lions, Skal vb. sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri, hepsi ve daha fazlası Kadıköy Life Dergisi’nin Mayıs & Haziran 2017 sayısı sayfalarında yer alıyor.

KADIKÖY LIFE’A ULAŞABİLECEĞİNİZ ADRESLER:

Dijital olarak Turkcell Dergilik, www.b-publisher.com ve dMags.net platformlarından okuyabileceğiniz Kadıköy Life, ayrıca aşağıdaki adreslerde de sizleri bekliyor olacak: Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Gergedan Kitabevi, BARKER Kırtasiye Göztepe, Selamiçeşme ve Cemil Topuzlu Şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları, muhtarlıklar, benzin istasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri…

Kadıköy Life yayınlandı

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir