Kadıköy LIFE yazmıştı... MÜJDE!
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy LIFE yazmıştı… MÜJDE!

Kadıköy LIFE yazmıştı… MÜJDE!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Anadolu Yakası’nın nabzını tutan Kadıköy LIFE Dergisi’nin “Yerel Seçimler Yolunda Dobra Dobra” özel çalışmasında, ilçe muhalefeti ve vatandaşlarının yoğun olarak dile getirdiği Hükümet Konağı isteğine Pendik Belediyesi’nden sürpriz hamle geldi.

Pendik Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ortalama 650 bin nüfuslu ilçenin Doğu Mahallesi’nde, tüm kamu hizmetlerini tek çatı altında toplayacak bir Hükümet Konağı yapımı için hareket geçildiği ve ihale açılacağı belirtildi.

PENDİK BELEDİYE BAŞKANI KENAN ŞAHİN DÜĞMEYE BASTI…

Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin’in girişimleri sonucu başlayan çalışma ile Pendikliler, Kaymakamlık ve diğer kamu hizmetlerine tek merkezden kolayca ulaşabilecek. Pendik Belediyesi’nden inşaat ruhsatı alan Hükümet Konağı için yakında ihale açılacak.

BAŞKAN ŞAHİN’İN DE HAYALİYDİ…

İlçeye Hükümet Konağı, uzun zamandır Pendik Başkanı Dr. Kenan Şahin’in de hayaliydi. Yatırımın hayata geçmesi ile birlikte ilçe için en büyük arzularından biri gerçeğe dönüşüyor. Belediye hizmetlerini teknolojiyi kullanarak, kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşın ayağına götüren Pendik Belediyesi, kamu hizmetlerinin tek bir çatı altında toplanacağı Hükümet Konağı’nın yapımı için de ruhsatı vererek inşaat sürecini başlattı.

TÜM BİRİMLER BİR ARAYA TOPLANIYOR…

Başkan Şahin’in başından sonuna kadar takip ettiği çalışmalarla inşaat ruhsatı alan Hükümet Konağı ve Sağlık Kompleksi ile Pendik, bölgede önemli bir hizmet avantajı elde edecek. Modern bir yapı içerisinde Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Nüfus Dairesi, Mal Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Müdürlüğü, Verem Savaş Dispanseri, Aile Sağlık Merkezi, Halk Sağlığı Merkezi, İl Sosyal Hizmetler Rehabilitasyon Merkezi, Sosyal Yardımlaşma Vakfı gibi birimler bir araya toplanıyor.

İNŞA EDİLMEDEN ULAŞIM SORUNU ÇÖZÜLDÜ…

Hükümet Konağı ve Sağlık Kompleksi, Doğu Mahallesi’nde ulaşım sorunun önceden çözüldüğü bir bölgede inşa edilecek. Yakınında metro durakları bulunan yeni Hükümet Konağı’na, kısa süre önce tamamlanan Tavşantepe Köprülü Kavşağı, Dolayoba Altgeçidi ve yan yollar ile trafik sorunu olmadan kolayca ulaşılabilecek.

Yakında ihalesi yapılacak olan tesis tamamlandığında vatandaşlar, istedikleri toplu ulaşım türü ile kolayca gidebilecekleri bu binada birçok hizmetten tek noktada faydalanabilecek. Hükümet Konağı ayrıca, yeni yapılacak Belediye binasına da yürüme mesafesinde olacak. Proje, İstanbul Valiliği İSMEP (Sismik Riskin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Kapasitesinin Arttırılması Projesi) kapsamında yapılacak.

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir