Kadıköy Life'ın uyardığı o köprü Türkiye gündeminde!
 Haber Merkezi

Kadıköy Life’ın uyardığı o köprü Türkiye gündeminde!

Kadıköy Life’ın uyardığı o köprü Türkiye gündeminde!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Her gün altından ve üzerinden yüzbinlerce araç geçen, Hasanpaşa-Fikirtepe bağlantısını sağlayan çevreyolu köprüsünde kırmızı alarmın boyutu büyüyor. Köprü, metropolün göbeğinde milyonların gözü önünde yıllara yorgun düşerek çürüdü. Bir hayli alçak olması nedeniyle hemen her gün araçların çarptığı ve büyük tehlikeler atlatılan köprünün yenilenmesi için bölge sakinleri, Kadıköy Life’ın özel haberini ana haber bültenlerine taşımak üzere Fikirtepe’ye gelen ATV ekibine de dert yandı.

Araçların yanı sıra yayalar için de çok ciddi riskleri barındıran köprünün modern dönem koşullarının hayli gerisinde kalması ve can güvenliğini tehdit etmesi, çevre sakinlerini kara kara düşündürüyor.

Kadıköy Life

DEMİRLERİ PASLANARAK KOPMUŞ, BETONLARI ÇATLAMIŞ VE DÖKÜLMÜŞ…

Yoğun kentsel dönüşüm sürecinden geçen Fikirtepe’ye giriş yapan yüksek hafriyat kamyonları, iş makineleri, ytong ve kalıp demir gibi malzemeler taşıyan kamyonların şoförleri; 3,70 metre gibi düşük bir kota sahip olan köprüde dikkatsizlik ve bazen de umursamazlık nedeniyle kazaya karışabiliyor.

Kadıköy Life

KADIKÖY LIFE O ANI YAKALADI…

İnşaatın duvarlarında yerini alacak ytongları taşıyan bir kamyonun yüksekliği nedeniyle geçiş yapamayıp çarptığı köprüdeki o anlar, sorunun boyutunu özetliyor. “Bu köprü insan öldürmeden acil çözüm” haberi ile büyük ses getiren Kadıköy Life’da riski gören ATV Haber ekibi de soluğu Fikirtepe’de aldı, gün boyunca özel çekimler gerçekleştirerek milyonlara aktarma hazırlıklarına başladı.

Kadıköy Life

ACİL ÖNLEM ALINMASI İSTENİYOR…

Köprünün önümüzdeki süreçte güvenli hale getirilmesi amacıyla yenilenmesi beklentisi, her geçen gün daha da artıyor. Kadıköy’de gerek trafik kaynaklı, gerekse de iş makineleri ve hafriyat kamyonları nedeniyle son aylarda birçok ölüm gerçekleşti. Bunlardan biri de, Suadiye’de kamyondaki ytongların devrilmesi nedeniyle yaşlı bir kadının saniyeler içerisinde feci şekilde can vermesiydi. Benzer manzaraların yaşanmaması için yetkililerin acil önlem alması büyük önem taşıyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir