Kadıköy Meclisi 30. yılına yeni yönetimi ile girdi...
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Meclisi 30. yılına yeni yönetimi ile girdi…

Kadıköy Meclisi 30. yılına yeni yönetimi ile girdi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

30. Kuruluş Yıldönümü’nü kutlayan Kadıköy Belediyesi, Selami Öztürk’ün Belediye Başkanlığı görevini Aykurt Nuhoğlu’na devretmesinin ardından yeni kadrosu ile ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

CHP’nin Ak Parti’yi komisyon dışına çıkardığı toplantıda soğuk rüzgarlar esti. Meclis toplantısının ardından CKM’de gerçekleştirilen kokteyl ve konser etkinliği ile Kadıköy Belediyesi’nin 30. Kuruluş Yıldönümü coşkuyla karşılandı.

Aykurt Nuhoğlu, meclis muhalefetine ilk golü komisyonlarda Ak Parti’nin tamamen saf dışı edilmesi ile attı…

Çiçeği burnunda Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun dakikalar önce koltuğuna oturduğu meclis toplantısı, bazı belediye meclis üyelerinin gecikmesi nedeniyle zamanında başlatılamadı. İlk günün heyecanını yaşayan Aykurt Nuhoğlu, CHP Kadıköy Meclisi Grup Başkanvekili ve Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Günalp’in koordinesinde yeni meclisi, komisyonları ve görevlerini şekillendirdi.

Bu fotoğraf karesi ile Ak Parti’nin önümüzdeki dönemde meclis komisyonlarında temsil hakkını kaybettiği onaylandı. Ak Parti, Kadıköy Belediye Meclisi komisyonlarında saf dışı kaldı…

CHP – AK PARTİ GERGİNLİĞİ…

39 meclis üyesi bulunan CHP ve 6 meclis üyesi ile temsil edilen Ak Parti Grup Başkanvekilleri’nin diyalogları, saygı sınırlarında olmasına rağmen Kozyatağı Kültür Merkezi Meclis Toplantı Salonu’nda soğuk rüzgarlar esmesine neden oldu. CHP, meclisin belkemiği olan komisyonların oluşturulduğu dakikalarda, Ak Parti’nin komisyonlarda temsil edilmemesi gerektiğini, bunun da oylamaya sunulmasını Aykurt Nuhoğlu’ndan talep etti. Nuhoğlu’nun teklifi oylamaya sunmasına itiraz eden Ak Parti Grup Başkanvekili Ömer Şahan; “Biz tek başına çalışmak istiyoruz. Birikimlerden faydalanmak istemiyoruz, buyrun karar sizin” diyerek, komisyon için adı geçen tek adayını da geri çekti.

5 CHP ve 1 Ak Parti adayı ile şekillenecek komisyonlar, CHP’nin kararı oy çokluğu ile onamasının ardından tamamen Cumhuriyet Halk Partili Belediye Meclis Üyeleri tarafından oluşturuldu. CHP Grupbaşkanvekili Mustafa Günalp, Ak Parti’nin mecliste temsil edildiği 6 kişinin komisyon için yeterli çoğunluğu oluşturamadığını, ancak daha önce de komisyonlara Ak Partili isimlerin alınmış olduğunu ifade etti. Ancak CHP, yeni döneminde Ak Parti’yi komisyonlardan tamamen saf dışı etti. Nuhoğlu’nun komisyonları tek tek oylamasının ardından, Kadıköy Belediyesi’nin yeni yönetim şeması şekillenmeye başladı.

Kadıköy Yeni Belediye Başkan Yardımcıları Uygur Çakmak ve Mustafa Günalp…
Kadıköy yeni Belediye Başkan Yardımcısı, CHP Kadıköy Kadın Kolları Başkanı Ülkü Koçar…
Kadıköy yeni Belediye Başkan Yardımcısı, Gazeteci Ebru Peştereli…

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARI MECLİSTE…

Kadıköy’ün yeni dönem Belediye Başkan Yardımcıları belli oldu. Ebru Peştereli ve Ülkü Koçar ile birlikte Mustafa Günalp ve Uygur Çakmak, Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlerini yürütmeye başladı. Meclis, belediye başkan yardımcıları bütçelerini de onayladı.

MECLİS SONRASI KOKTEYL VE KUTLAMA…

Sivil toplum örgütleri ve partililerin de yakından takip ettiği meclis toplantısı, Aykurt Nuhoğlu’nun iyi niyet dileklerinin ardından sona erdi. Meclis üyelerinin bir sonraki durağı, Caddebostan Kültür Merkezi oldu. Kadıköy Belediyesi’nin 30. Yıl Kutlama Kokteyli’ne, Gönüllü Evleri başta olmak üzere yüzlerce davetli ve Kadıköylü katıldı.

Kadıköy Belediyesi’nin 30. Kuruluş Yıldönümü Kokteyli, CKM’de yoğun katılım ile gerçekleşti…

SELAMİ ÖZTÜRK VE NECATİ EKŞİ DE KATILDI…

Fatih Erkoç konseri öncesi gerçekleşen kokteyle, eski Belediye Başkanı Selami Öztürk ve CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi de katıldı. Nuhoğlu, Öztürk ve Ekşi, Gönüllü Evleri temsilcileri ve Kadıköylüler ile istişarelerde bulunurken; Aykurt Nuhoğlu’nun üst üste gelen fotoğraf çektirme taleplerini geri çevirmemesi ile birlikte ilginç görüntüler oluştu. Nuhoğlu, kokteylin tamamını ardı ardına dakikalarca fotoğraf çektirerek geçirdi. Kokteyl, yılların eskitemediği ünlü sanatçı Fatih Erkoç’un konseri ile son buldu.

Önceki dönem Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, CKM’de sevgi gösterileri ile karşılandı…
Yeni Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ve CHP Kadıköy İlçe Başkanı Necati Ekşi, kokteyl boyunca misafirlerini ağırladı…
Gönüllü Evleri, Kadıköy Belediyesi’nin 30. Yıl Kutlamaları’nı coşkuyla karşıladı. On yıllardır yoğun çalışmalarıyla Kadıköy gündemine yansıyan Suadiye Gönüllüleri yönetimi; "Atatürk’ümüzün ilkeleriyle yürüyoruz. Nefes aldığımız her günümüz, Kadıköy’e hizmet günümüz olacak" diyerek, yeni dönemde meclisin yeni yönetimini kutladı…
Yeniden güvenoyu alarak "göreve devam" diyen Sahrayıcedit Mahallesi Muhtarı Seval Öztürk, önce Kozyatağı Kültür Merkezi, ardından CKM’deki etkinliklere katıldı…
19 Mayıs Mahallesi Muhtarı Soner Arafal, Kozyatağı Mahalle Muhtarı Pelin Şen, Göztepe Mahallesi Eski Muhtarı Hayrettin Uysal ve Göztepe Mahallesi Yeni Muhtarı Bayram Uysal…

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir