Kadıköy parklarında müzik dolu geceler...
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy parklarında müzik dolu geceler…

Kadıköy parklarında müzik dolu geceler…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, yaz sanat etkinliklerini parklara taşıdı. Başta Özgürlük Parkı olmak üzere Fenerbahçe Parkı, Kalamış Parkı ve  Koşuyolu Parkı; tiyatrodan caz konserlerine, Türk Sanat Müziği koro konserlerinden klasik müzik konserlerine ve hatta nostalji konserlerine evsahipliği yapıyor.

CAZ KONSERLERİ BAŞLIYOR…

Kadıköy Belediyesi, yaz konserlerine bu yıl yeni bir halka ekleyerek, açıkhavada caz konserleri başlatıyor. Dünyaca ünlü caz sanatçılarımızın katılacağı konserler; Kalamış Parkı, Fenerbahçe Parkı ve Özgürlük Parkı’nda İstanbullulara keyifli dakikalar yaşatacak.

SICAK YAZ AKŞAMLARINDA SERİN CAZ RÜZGARLARI…

Kadıköy’de sıcak yaz akşamlarında “serin caz rüzgarları” estirecek konserlerin ilki, 6 Temmuz Cumartesi akşamı Türkiye’nin ilk kadın caz piyanisti ünvanını taşıyan tanınmış sanatçımız Nilüfer Verdi ile başlayacak. Özellikle ABD ve Kanada’da tanınan ünlü sanatçı Nilüfer Verdi, bu kez Kadıköy’de adından söz ettirecek. Nilüfer Verdi Trio ve Ferhat Öz’ün vokalist olarak sahne alacağı konser, Fenerbahçe Parkı’nda gerçekleştirilecek.

KONSERLERE GİRİŞ ÜCRETSİZ…

Caz dünyasının sevilen kadın vokalisti Dilek Sert Erdoğan ve Genco Arı Quartet ise, 13 Temmuz Cumartesi gecesi Özgürlük Parkı’nda sahne alacak. Tiyatrodaki ününü caz Müziğine taşıyan ve bu alanda da adından söz ettiren Taylan Erler ise, İstanbul Jazz Band ile 20 Temmuz da Kalamış Parkı’nda, 3 Ağustos gecesi Fenerbahçe Parkı’nda, 10 Ağustos da ise Özgürlük Parkı’nda caz severler ile buluşacak. Caz Konserlerinin sonuncusu ise, 17 Ağustos Cumartesi gecesi Ayşe Tütüncü Quartet ile Kalamış Parkı’nda gerçekleştirilecek. Yaz akşamlarında saat 21.30’da başlayacak olan konserlere giriş ücretsiz…

TÜRK SANAT MÜZİĞİ’NDE 13 KONSER

Her mahallede amatör olarak oluşturulan Kadıköy Belediyesi Gönüllü’lerinin oluşturduğu Türk Sanat Müziği Koro Konserleri de, 13 ayrı konser ile yaz gecelerini ferahlatacak. Tanınmış şeflerin çalıştırdığı korolar, Türk Sanat Müziği’nin tüm makamlarında sevilen şarkıları seslendirecekler. 5 Temmuz Cuma akşamı Fenerbahçe Parkı’nda başlayacak konserler, diğer parklara da yayılarak 4 Ağustos’ta son bulacak.

HAFTASONU KLASİK MÜZİK KONSERLERİ…

Kadıköylülerin haftasonlarını ise, 15 kişilik Yaylı Saz Topluluğu’nun sunacağı Klasik Müzik Konserleri renklendirecek. Fenerbahçe, Özgürlük ve Kalamış Parklarındaki konserler, 14 temmuz’da başlayacak.

RAMAZANDA NOSTALJİ KONSERİ…

Kadıköy Belediyesi, 12-19-26 Temmuz tarihlerinde Özgürlük Parkı’nda nostalji konserlerine evsahipliği yapacak. 1980’li yılların Aile Gazinosu geleneğini Kadıköy’de yeniden yaşatacak konserlerde Neşe Karaböcek, Seyyal Taner, Selçuk Ural, Ersan Erdura, Nur Yoldaş, Bilgen Bengü ve Semiha Yankı, unutulmayan şarkılarını seslendirecekler.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir