Kadıköy Rotary Kulübü'nde görev değişimi
 Reha Kadak

Kadıköy Rotary Kulübü’nde görev değişimi

Kadıköy Rotary Kulübü’nde görev değişimi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Anadolu Yakası’nın etkin sivil toplum örgütlerinden Kadıköy Rotary Kulübü, 24 Mayıs Çarşamba akşamı Moda Deniz Kulübü’nde düzenlediği toplantıda başkanlık görev değişimini gerçekleştirdi. Kadıköy Rotary Kulübü Dönem Başkanı Hami Erdem, görevini gelecek dönem başkanı Cüneyt Karan’a devretti.

Kalabalık bir davetli topluluğunun bulunduğu devir törenine, Rotary 2420. Bölge Federasyonu Dönem Guvernörü Kaan Kobakoğlu ile Gelecek Dönem Guvernörü Nezih Bayındır da eşleriyle beraber katıldılar. Ayrıca, her iki dönem Rotary bölge görevlileri de törende yer aldılar. Kadıköy Rotary Kulübü Dönem Başkanı Hami Erdem, “Rotary fark yaratır” diyerek başladığı açılış konuşmasından sonra 46 yıllık kulübün Kurucu Başkanı Ömer Urkan’ı onur üyesi olarak kaydettiklerini belirtti. Urkan’ı kürsüye davet eden Erdem, kendisine ödülünü takdim etti.

46 YILDA 1 MİLYON 900 BİN DOLARLIK PROJE…

Kadıköy Rotary Kulübü’nün 46 yılda 1 milyon 900 bin dolarlık projeyi hayata geçirdiğini söyleyen Hami Erdem, bu dönem yapmış oldukları projeleri de anlatarak, yönetim kuruluna ve tüm kulüp üyelerine destekleri için teşekkür etti; bir dönem boyunca onurla taşıdığını bildirdiği başkanlık kolyesini yeni dönem başkanı Cüneyt Karan’ın boynuna taktı. Karan, görevi teslim aldıktan sonra kürsüden yaptığı konuşmada bir yıl boyunca Kadıköy Rotary Kulübü’nü fark yaratan projelere imza attırdığı için Hami Erdem’e teşekkür etti ve kürsüye Rotary 2420. Bölge Federasyonu Guvernörü Kaan Kobakoğlu’nu davet etti.

“İLHAM KAYNAĞI OLALIM”

Kobakoğlu, Kadıköy Rotary Kulübü’ne bu dönem kazanmış olduğu Rotary Üstün Hizmet plaketini takdim ettikten sonra kürsüden yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Bölgemizde 71 tane Rotary kulübü var. Her kulüp, insanlığa hizmet etmek ve daha güzel bir dünyada yaşamak için faaliyet gösteriyor. Rotary kulüpleri, 6 milyon TL’lik fon yaratarak Eğitim Dostları Platformu üzerinden 100 binden fazla çocuğa dokundu, okullarının ihtiyaçlarını karşıladı, Rotary Aşevi sayesinde 200 bin kişiye yemek dağıttı, Çatalca’daki Rotary Hatıra Ormanı’na 110 bin ağaç fidanı dikti, Çanakkale’deki Rotary Barış Ormanı’na 10 bin ağaç dikti, Sarıyer Belediyesi ile beraber kadınlar için Mikrokredi Şubesi açtı, sağlık taramaları yaparak organ nakli ve meme kanseri önleme çalışmaları yaptı, UNICEF ve diğer STK’lar ile beraber pek çok projeye imza attı.” Gelecek dönem Rotary sloganı olan “İlham kaynağı olalım” ile Kadıköy Rotary Kulübü’nün başkanlık devir teslim töreni sona erdi.

Kadıköy Rotary Kulübü

Bunu paylaş:
  • 41
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir