Kadıköy Rotary'den üç Altın Adam’a ödül
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Rotary’den üç Altın Adam’a ödül

Kadıköy Rotary’den üç Altın Adam’a ödül
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’nin en eski Rotary kulüpleri arasında yer alan Kadıköy Rotary Kulübü tarafından verilen 2018 Meslekte Üstün Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu. Çevrelerinde “Altın Adam” olarak adlandırılan ve büyük başarılara imza atan Mehmet Alper, Hüsamettin Koçan ve Orhan Çekiç, düzenlenen törenle ödüllerini aldılar.

Kadıköy Rotary Kulübü’nün “İlham Kaynağı Olalım” mottosu ile gerçekleşen 2205. toplantısı, 28 Ocak Pazartesi akşamı Istanbul Marriott Hotel Asia’da gerçekleşti. Toplantıya üyelerin yanı sıra davetliler de katıldı. Aynı zamanda Meslekte Kıdem Ödülleri’nin de takdim edildiği gecede Baha Telli’ye 30. yıl; Esat Özkan, Tahir Gürsoy, Ahmet Tamer’e 50. yıl ve Salih Nuri Tüzel’e de 70. yıl olmak üzere kıdem ödülleri verildi. Etkinlik kapsamında Kadıköy Rotary Kulübü Kurucusu Ercüment Berker’in ölümünün 10. yılı nedeniyle, yol arkadaşı Salih Nuri Tüzel tarafından bir anma konuşması yapıldı.

Kadıköy rotary
HÜSAMETTİN KOÇAN, ORHAN ÇEKİÇ, MEHMET ALPER…

Kadıköy Rotary Kulübü’nün ilk ödülünün sahibi, “Dağdaki mucizenin adı” olarak anılan ressam, akademisyen, Baksı Müzesi’nin kurucusu Prof. Hüsamettin Koçan oldu. İkinci ödülün sahibi, Cibali Sigara Fabrikası’nın restore edilerek Kadir Has Üniversitesi’ne dönüştürülmesi nedeniyle “Europa Nostra Ödülü” kazanan Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Alper olurken; üçüncü ödüle ise “İmparatorluk’tan Cumhuriyet’e” başlıklı dört seriden oluşan kitapları ile tarihçi-yazar ve akademisyen Orhan Çekiç layık görüldü.

Hüsamettin Koçan
“Dağdaki mucizenin adı” olarak anılan Baksı Müzesi Kurucusu Prof. Hüsamettin Koçan’ı ilk kutlayan isim, Kadıköy Life Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Canan Toprakkaya oldu. Toprakkaya, Kadıköy Life Dergisi’nin Mart & Nisan 2019 sayısı için Koçan’dan özel bir röportaj sözü de aldı…
Kadıköy Rotary Kulübü tarafından aynı zamanda Meslekte Kıdem Ödülleri’nin de takdim edildiği gecede Baha Telli’ye 30. yıl; Esat Özkan, Tahir Gürsoy, Ahmet Tamer’e 50. yıl ve Salih Nuri Tüzel’e de 70. yıl olmak üzere kıdem ödülleri verildi…

Bunu paylaş:
  • 160
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir