Kadıköy Sarı-Lacivert…
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy Sarı-Lacivert…

Kadıköy Sarı-Lacivert…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu 2. hafta maçında, Türk Telekom Arena’da Galatasaray ile karşılaşan Fenerbahçe’nin maçtan 2-1 galip ayrılması, Kadıköy’de büyük sevinç yarattı. Maçı Kadıköy’ün çeşitli mekanlarında izleyen Fenerbahçeli taraftarlar, bitiş düdüğünün çalınmasının ardından sokaklara dökülerek galibiyeti kutladılar.

Kalamış Develi’de 1.000 kişi izledi…

Maçın adeta ikinci arenası, Kalamış Develi ve çevresiydi. 600 kişi Develi Kebap’ta, 200 kişi Develi Marin’de ve 200 kişi de dışarda olmak üzere toplamda 1.000 kişinin ekranlardan izlediği maç, herşeyi ile görülmeye değerdi. Davullar, trampetler ve nefesli müzük aletleri ile tezahürat yaparak takımlarını destekleyen Fenerbahçeli taraftalar, renkli kareler de oluşturdular.

Volkan Demirel’in babası Develi Marin’de izledi…

Maçın tartışmasız kahramanlarından biri olan Fenerbahçe’nin file bekçisi Volkan Demirel’in babası Metin Demirel, maçı Kalamış Develi Marin’de izledi. Gedizler Otomotiv’in sahipleri Üvez Kardeşler ile maçı ekranlardan izleyen baba Metin Demirel, oldukça tedirgin dakikalar yaşarken; bir müddet sonra kendisini tanıyan birkaç taraftarın ismini telafuz etmesiyle başlayan tezahürat doruklara çıktı. “Volkan Demirel’in Babası Bizim Babamız… Volkan Bizim Canımız…” diye süren tezahüratlar, maçın sona ermesiyle daha da arttı.

4

“Cimbom Kadıköy’e nasıl gelecek…”

Kalamış Develi Kebap’ta ise tezahüratlar saygı sınırlarını zorlarken, daha da ilginç boyutlara taşındı. Sarf edilen sözler ve küfürler kabul edilebilir sınırları aşarken, “Cimbom Kadıköy’e nasıl gelecek” başlıklı sloganlar endişe vericiydi.

Kadıköy nezaketin de başkentidir…

Birçok İLK’i ve EN’leri bünyesinde barındıran Kadıköy’ün, tezahüratlarda saygı sınırlarının hayli dışına çıkması o an için cazip geliyor olsa da, sonrasında bu sözleri sarfedenlerin de rahatsızlık duyacaklarını biliyoruz. Bu nedenle dünyanın en sadık taraftarları arasında kabul edilen Fenerbahçelilerin, bu tür maçlarda hanımların ve çocukların da bulunduğunu, bir de “Kadıköylü” olduklarını hatırlamalarını arzu ediyoruz.

Puanını 40’a yükselterek zirveye 3 puan daha yaklaştı…

Fenerbahçe, bu galibiyetle puanını 40’a yükseltti ve zirveye 3 puan daha yaklaştı. Fenerbahçe’nin gollerini 17. dakikada Reto Ziegler ile 80. dakikada Miroslav Stoch atarken, Galatasaray’ın tek golü 68. dakikada Selçuk’tan geldi.

7

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan kritik  maçı, Develi Marin’de Volkan Demirel’in babası Metin Demirel de izledi…

6

Bir başka Fenerbahçeli fanatikler,  baba-oğul Kocataş’lardı. Develi Kebap’ta oğlu Ali, dünürü Sami Yüksel ve damadı Sinan Bayraktar ile maçı izleyen Ahmet Kocataş, zaman zaman kendini tutamayarak maçın hakemine nazik uyarılarda bulundu…

2

5

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir