Kadıköy seçkinler listesinde…
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy seçkinler listesinde…

Kadıköy seçkinler listesinde…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 33.’sü düzenlenen İstanbul Film Festivali, Kadıköy’ün de aralarında bulunduğu beş ayrı sinema ve müzelerde gösterime girecek.

Akbank’ın desteğiyle düzenlenecek festivalde Kadıköy, Anadolu Yakası’nda gösterimin gerçekleşeceği tek ilçe oldu. İstanbul Film Festivali, bu yıl da sinemaseverlerin karşısına zengin bir programla çıkmaya hazırlanıyor. Akbank, 10 yıldır festivali düzenleyen kuruluş oldu.

33. İstanbul Film Festivali biletleri, 22 Mart Cumartesi günü saat 10.00′dan itibaren satışa sunulacak. Festivalin gösterimleri Beyoğlu’nda Atlas, Beyoğlu, Nişantaşı City Life (City’s), Ortaköy’de Feriye ve Kadıköy’de Rexx olmak üzere 5 sinema ile İstanbul Modern ve Pera Müzesi salonlarında yapılacak.

İŞTE DEV ORGANİZASYONUN AYRINTILARI…

33. İstanbul Film Festivali’nde bilet fiyatları tam 16 TL, öğrenci ile 65 yaş ve üstü sinemaseverler için ise 21.30 seansları ve Akbank Galaları’nın ilk gösterimleri haricinde 11 TL olacak. Akbank Galaları bölümündeki filmlerin Atlas Sineması’nda yapılacak olan ilk gösterimlerinin bilet fiyatları 20 TL üzerinden belirlendi. Hafta içi gündüz seanslarındaki indirimli bilet uygulaması, bu yıl da devam edecek. İstanbul Modern ve Pera Müzesi salonlarındaki gösterimlerin tümü, diğer salonlardaki gösterimlerin ise hafta içi 11.00, 13.30 ve 16.00 seansları yalnızca 6 TL olacağı öğrenildi.

Programındaki filmlerin niteliği ve çeşitliliğinin yanı sıra ulaştığı izleyici sayısıyla da dünyada da haklı bir üne sahip olan İstanbul Film Festivali, sinemaseverlere 20′nin üzerinde bölümde 200′ü aşkın filmin yanı sıra usta sinemacıların katılacağı söyleşiler, atölye çalışmaları ve sinema dersleriyle dolu iki hafta yaşatacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir