Kadıköy tek yürek; Teröre büyük gözdağı!
 Haber Merkezi

Kadıköy tek yürek; Teröre büyük gözdağı!

Kadıköy tek yürek; Teröre büyük gözdağı!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Kaymakamlığı, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kadıköy Anadolu Lisesi başta olmak üzere okullar, kamu kurum ve kuruluşları tek vücut oldu, teröre psikolojik savaş açtı. “Biriz, birliğiz, güçlüyüz. Dimdik ayaktayız, bölünmeyiz. Dün ve bugün gibi yarın da başaramazsınız” diyen Kadıköylüler; 15 Temmuz şehit aileleri, gazileri ve yakınlarının ağırlandığı Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tüm şehitlerimizi ve fedakar vatandaşlarımızı andı. Yetenekli öğrenciler de teröre tepkilerini eserleri ile ortaya koydu.

Her gün şehit, gazi, yakınları ve vatandaşların evlerini ziyaret etme yönüyle dikkat çeken Kadıköy’ün yeni Kaykamamı Tuncay Sonel, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Aslan, Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Çetinkaya, Kadıköy Halk Eğitim Müdürü Hülya Narsap ve Kadıköy İlçe Nüfus Müdürü Nebahat Özdemir gibi protokol isimleriyle birlikte okul müdürleri ve öğrenciler de salonda yerini aldı. Kadıköy Kaymakamı’nın geçtiğimiz ay göreve başlaması ile birlikte attığı ilk adım olan, adı Erenköy İlkokulu’na verilen Kadıköylü 15 Temmuz şehidi Orhun Göytan’ın ailesi, programda dakikalarca gözyaşlarını tutamadı. Etkinlikte misafirlere Kuran-ı Kerim dinletisi de yapıldı.

PROTOKOLDEN TERÖRE KARŞI NET MESAJ…

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’ndeki programda protokolün teröre karşı açıklamaları çok net ve sertti. Programa katılanlar arasındaki Kadıköy Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya’nın açıklamaları, 15 Temmuz’dan bugüne Kadıköy Belediyesi yönetimince kamuyona yansıyan, yansıtılabilen “en net, sert, ender ve uzun süre alkışlanabilecek derecede içerikli” ifadelerdi. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu programa katılmazken, belediyenin temsilini Mustafa Çetinkaya gerçekleştirdi.

KAYMAKAM SONEL: HAİNLERE FIRSAT VERMEYECEĞİZ…

“Sevgili Kadıköy Ailesi, memleketimize hep beraber sahip çıkacağız. Allah vatanımıza, bayrağımıza, birlik ve beraberliğimize göz diken hainlere fırsat vermesin. Bu güzel toprakları bize vatan yapan, başta Cumhuriyet’imizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, saygı, minnet ve özlemle anıyorum. 15 Temmuz’u hep beraber yaşadık. Güzel ülkemiz, bulunduğu coğrafi konum itibariyle yıldız gibi parlamaktadır. Bundan rahatsız olan iç ve dış mihraplar dün vardı, bugün de var, yarın da olacak. Ama kimse merak etmesin, devletimiz güçlü, milletimiz asildir. Milletimiz, dik duruşunu 15 Temmuz gecesi de göstermiştir.

Sevgili gençler; özellikle sizlere sesleniyorum. Lütfen kendinizi iyi geliştirin, okuyun, güçlü olun, memleketimizi daha güzel günlere getirecek olanlar sizlersiniz. Geçmişinizi unutmayın, bu toprakların nasıl vatan yapıldığını unutmayın! Rengini şehitlerimizin kanlarından alan ay yıldızlı bayrağımızı unutmayın. Daha da ileriye gidelim. Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesine daha çok çıkalım. Bu da ancak çalışmakla olur. Birlik ve beraberliğimizi koruyacağız, kimseye fırsat vermeyeceğiz. Adı ne olursa olsun; ister FETÖ, ister PKK, isterse DAEŞ… Bu memlekete göz diken tüm hainlere fırsat vermeyeceğiz. Bunu aziz Türk milletli olarak hep beraber yapacağız. Bizi bölmek, parçalamak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Şehit Orhun Göytan evladımızın ismini okulumuza verdik. Unutmayacağız, etkinlikten etkinliğe aklımıza gelmeyecek, bu alçakların yaptıklarını memleketin bekası için hatırlatacak ve anlatacağız…”

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ASLAN: BU DARBE DEĞİLDİ, TOPYEKÜN MİLLETİ DEVLETİ İMHAYDI!

“Bizlere vatanımızı hediye eden, canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar, şehit yakınlarımıza sabır ve metanetler diliyroum. 2015-2016 Öğretim Yılı’nı kapatırken öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi güzel dileklerimizle uğurlamıştık. Ama maalesef 15 Temmuz’da, bugüne kadar tarihte eşi benzeri görülmemiş ihanete maruz kaldık. Bu ihanet çetesi sınır tanımadı, inançları dahi kullanarak kendilerine yeni bir alan açmaya çalıştılar. İçimizden birileri oldukları, asker kıyafeti de giydikleri için hain olduklarını anlamak için zamanımız çok kalmadı ve geç anlayabildik. Aslında bu darbe girişimi değildi, ülkemizi vatan olmaktan çıkarma, milletimizi parçalama, devletimizi işbirlikçi kalleşlere teslim etme operasyonuydu. Asıl amaçları milleti topyekün imha etmek; Malazgirt, Kosova, Mohaç, Preveze, Çanakkale, Dumlupınar ve Sakarya’nın intikamını almaktı.

Allah’a, vatana, ay yıldızlı bayrağa ve özgürlüğe and olsun ki, bu toprağın insanları ömürlerinin sonuna kadar dimdik ayakta duracak ve bu ülkeye asla ihanet etmeyeceklerdir. Hainler de, yurdumun üstünde tüten en son ocak sönmeden asla başarılı olamayacaklardır. Büyük mezarların üzerinde büyük vatanlar vardır. Bu toprakları vatan yapan; Alparslan’ın kılıcı, Şeyh Edebali’nin duası, Yunus Emre’nin şirri, Mevlana’nın mesnevisi, Hacı Bektaş-i Veli’nin sevgisi, Mimar Sinan’ın Süleymaniye Selimiyesi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hürriyet aşkı, kahramanlığıdır.”

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI ÇETİNKAYA: BU ÜLKEYİ BÖLMEYİ DÜŞÜNENLER 15 TEMMUZ’A BAKSINLAR…

“15 Temmuz’da demokrasiye, Cumhuriyet’e saldıran azgın, kudurmuş, beynini kiralamış yapay zekalı imansız imamlardan emir alan, asker demeye dilim varmayan bazı şahısların, kitlelerin, oluşumların senaryolarını bu topraklarda uygulamaya çalıştılar. Bu topraklar yüzyıllarca ihaneti, ateşi, kalleşliği, düşmanı gördü ancak 15 Temmuz’daki gibi bir vahşeti, bir hayasızlığı, alçaklığı görmedi. Kendi parlementosunu bombalayan ve kendisine asker diyen şahışları anlamış değilim ve anlamakta da zorluk çekiyorum. Bu topraklar nice kahramanlar gördü.

15 Temmuz’da tankın altına yatan ve üstüne çıkan; ‘Değerli evladım, askerim, Mehmedim, kışlana dön’ diyen anaları, kamyon kullanan bacıları gördü. ‘Hakkını helal et komutanım’ diyen Ömer Halis Demir’i gördü. O aziz şehitlerimize övgüler düzmek haddim değil, onların yeri belli ancak, bu topraklarda demokrasimize, Cumhuriyet’imize, bu ülkenin geleceğine göz dikmiş ihanet çeteleri hala var. ‘Bu ülke bölünür’ diyenlere söyleyeceğim bir şey var. Bu ülkenin bölünebilmesi için Çanakkale’den icazet almaları gerekir. Bu ülkeyi bölmeyi düşünenlerin, 15 Temmuz’a bir kez daha bakmaları gerekir. Bu vesile ile 15 Temmuz başta olmak üzere ezelden bugüne bu ülke için aziz canını vermiş şehitlerimizin önünde saygıyla minnetle eğiliyor, rahmaetler diliyorum. Gazilerimize şifalar diliyor, bundan sonraki yaşamlarında sağlıklar temenni ediyorum.”

KADIKÖY’DE DÜZENLENEN 15 TEMMUZ YARIŞMALARINDA DERECEYE GİRENLER…

Ortaokul Resim Dalında:

 1. Gazi Mustafa Kemal Paşa Ortaokulu – Aydemir Kurban
 2. Erenköy Mehmet Sait Aydoslu Ortaokulu – Derin Nisa Hamzaoğlu
 3. Nevzat Ayasbeyoğlu Ortaokulu – Azra Fidel Oksay
 4. Nevzat Ayasbeyoğlu Ortaokulu – Zeynep Cemal
 5. Faik Reşit Unat Ortaokulu – Berat Özçelik

Lise Afiş Dalında:

 1. İstanbul Anadolu Lisesi – Aysu Nur Birecik
 2. Erenköy Kız Anadolu Lisesi – Ilgın Ersoy
 3. Kadıköy Anadolu Lisesi – Deniz Tekgül
 4. Erenköy Kız Anadolu Lisesi – Duygu Genç
 5. Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi – Sabiha Işık İbişler

Lise Karikatür Dalında:

 1. Mustafa Saffet Anadolu Lisesi – Halenur Türkan
 2. İntaş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi – Hande Dilaver
 3. Kadıköy Göztepe İhsan Kurşunoğlu Anadolu Lisesi – Hatice Rana Sofu
 4. Kadıköy Anadolu Lisesi – Beyda Gümüştaş
 5. Kadıköy Ahmet Sani Gezici Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi – Şeyma Kaya
Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir